Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ...::: Być FIT ! :::...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-02, 14:46   #168
Insomniaaa89
Raczkowanie
 
Avatar Insomniaaa89
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 299
GG do Insomniaaa89
Dot.: ...::: Być FIT ! :::...

Cytat:
Napisane przez olgicula Pokaż wiadomość
Hej.
Rozciągaj sie po kazdym treningu.
Miesnie musza miec okresloną temperature, w której mozna je bezpiecznie rozciągac- podatnosc kolagenu na rozciaganie rosnie wraz z temperatura
To prawda, ja zawszę zaczynam i kończę trening kilku minutowym rozciąganiem, to przy okazji zapobiega nie tylko zakwasom ale i kontuzjom.

Cytat:
Napisane przez pyzaa18 Pokaż wiadomość
Insomniaaa89 masz może jakies fajne ćwiczenia rozciągające ale dla początkujacych nie takie z czasów kung hu???
Fajne... Fajnych to może nie znam (chociaż co kto lubi), ale kilka prostych dla początkujących mam w zanadrzu (i jestem pewna, że je znasz )
- skłony w rozkroku - do prawej nogi, do lewej, i do środka
- to samo co wyżej, tyle że na siedząco
- skłony w siadzie płotkarskim (prawa, lewa, środek)
- skłony z jedną zgiętą nogą do środka (stopa dotyka wew. strony uda)
- skłony ze złączonymi, wyprostowanymi nogami na siedząco (ważne, żeby palce były zadarte do góry, i stopy unosiły się kilka cm nad podłogą- wtedy nogi są całkowicie wyprostowane)
- skłony ze złączonymi, wyprostowanymi nogami na stojącą
- motylek
- wypady i skłony do zgiętej nogi
- wymachy do tyłu, do przodu, na boki (ważne, żeby utrzymać możliwie najbardziej pionową pozycję i nie kołysać się)
- można położyć jedną nogę np. na stole, czy biurku, albo jeszcze wyżej (zależy od stopnia rozciągnięcia :P) i robić skłony raz do jednej, raz do drugiej nogi
- wymachy do tyłu (do góry)w pozycji na klęczki
- w pozycji leżącej ugnij jedną nogę, a drugą wyprostuj jak najbardziej możesz, przyciągnij ją do siebie aż poczujesz napięcie i trzymaj kilka sekund
- przejścia w rozkroku z jednej nogi na drugą, skłon do wyprostowanej nogi, przytrzymanie, i zmiana

No i ważne jest, żeby w każdym ćwiczeniu wytrzymać przez kilka sekund w skłonie, nawet jak trochę boli- to dobrze i unikać ruchów pulsacyjnych.

Na tę chwilę nie pamiętam więcej prostych ćwiczeń
__________________
6.07.2015r. Mentor 400cc HP, dr J.S.
Insomniaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując