Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Artroskopia
Wątek: Artroskopia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-01, 17:50   #2
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: artroskopia

No to ja się mogę wypowiedzieć ponieważ miałam już 2 artroskopie (obu kolan). Artroskopia jest dosyć prostym zabiegiem, na czym polega już pewnie wiesz skoro czytałaś Ja za pierwszym razem leżałam w szpitalu tylko 4 dni, przyjęli mnie na 2 dni przed zabiegiem i przez te 2 dni tak sobie leżałam na trzeci dzień rano zrobili mi artroskopię (w znieczuleniu miejscowym, bo z powodu kłopotów z krzepliwością tylko takie mogłam mieć), na drugi dzień wyszłam ze szpitala. Kolano miałam usztywnione bandażem elastycznym, ale po zdjęciu szwów (za jakieś 7-10 dni) mogłam już nie chodzić w bandażu. Od razu mogłam chodzić o kulach ale chodziłam tak przez 8 tygodni, później rehabilitacja trwała jeszcze 3 miesiące, byłam też w sanatorium. Za drugim razem spędziłam w szpitalu 8 dni, ponieważ przyjęli mnie na weekend a zabieg miałam dopiero w poniedziałek, tym razem miałam znieczulenie w kręgosłup (po którym nie można się w ogóle podnosić , nawet głowy przez 12 godzin, masakra, to była najgorsza rzecz, zwłaszcza że mimo iż się starałam nie udało mi się powstrzymać zawsze odruchu podnoszenia się i przez to miałam powikłania i musiałam zostać w szpitalu jeszcze kilka dni). Po drugim zabiegu chodziłam trochę krócej z kulami (jakieś 6 tygodni), rehabilitacja też trwałą krócej aczkolwiek myślę jeszcze o wyjeździe do sanatorium bo nie umiem kucnąć i mam dużo problemów z poruszaniem się, ale jak narazie nie mam czasu na to.
Mam kilku znajomych który mieli właśnie uszkodzoną łękotkę i więzadła, w zależności od stopnia skomplikowania uszkodzenia czasami trzeba powtórzy zabieg (ale nie zawsze) O ile wiem rehabilitacja w takim przypadku trwa trochę krócej i szybciej można odstawić kule.
Życzę powodzenia i szybkiego powrotu do zdrówka
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując