Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zielona w Welkim Świecie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-29, 12:41   #6
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: Zielona w Welkim Świecie

Na dodatek...ekododatki

Jak już pisałam wyżej - nie mam pełnej szafy ciuchów - raczej łączę w różne zestawy te same rzeczy... ale innego "looku" dodają mi dodatki.

Nienawidzę plastiku - plastikowe opaski,bransoletki, kolczyki - to kompletnie nie dla mnie. Brzydkie, sztuczne i nieekologiczne!!

Uwielbiam za to - kolczyki - długie, wiszące, im większe tym lepsze. Ostatnio policzyłam i okazało się, że mam ich 35 par Każde inne, a większość z nich - wykonana własnoręcznie

Jaki jest mój przepis na ekokolczyki???

Na płaskie drewienka (zakupione na allegro - różne kształty, cena około 1 pln za parę) naklejam stworzone przez siebie grafiki,zdjęcia, rysunki (wydruki komputerowe) ... traktuję to ekologicznym lakierem do drewna... i niepowtarzalne kolczyki decupage gotowe Na jednych rysunek mojego 4-letniego syna,na innych zdjęcie liści, na kolejnych etniczne wzory...
Najlepsze jest w nich to,że gdy mi się znudzą - papierem ściernym mogę zedrzeć naklejony wydruk i nakleić nowy... np ze zdjęciem mojego psiaka Wszystko zależy od wyobraźni...


Dodatki to też bransoletki - tu również króluje drewno - mam ledwie 4 - każda inna,niepowtarzalna i co najważniejsze- ekologiczna ( bo w każdej chwili może ulec recyklingowi lub zostać przerobiona na inną ).

Nie mogę nie wspomnieć również o koralach. Na straganach w Zakopanem czy na jarmarkach ich pełno - drewniane, wielokolorowe, o różnych kształatch - niby ludowe, a jednak nowoczesne. Mam kilka sznurów takich korali - gdy chcę czegoś innego - rozpruwam je i mieszam w nowy unikatowy sznur korali - proste i genialne

Kolejną dodatkową manią moją są chustki.
Wiele ciekawych apaszek wyszperałam w seconhandach - za grosze jedwabne chustki, które nadają niesamowitego charakteru ubraniom. Czasem zakładam góralską wełnianą chustę mojej babci z jej młodzieńczych lat- tyle lat a ciągle na topie
Arafatka z wakacji w Tunezji, paszminy o stu odcieniach z indiashopu... jedna chusta a odmienia wygląd o 200% A to tylko kawałek bawełny lub jedwabiu...


Ekotorby!!! Traktuję je jako super modny ekododatek!! Mam ich kilka - płócienne,lniane...i mieszane. Te ostatnie lubię najbardziej. Powstały w długie zimowe wieczory.
Kawałek wycięty z dziurawej koszuli w kratkę, nogawki spodni, które stały się szortami, nienoszona apaszka... pozszywane w całość tworzą unikatowe torby na zakupy, laptopa czy stertę dokumentów... niepowtarzalne i w 100% ekologiczne... mój domowy recykling


Dodatki zmieniają proste zestawy ubrań, nadają charakteru całości... to one tworzą styl... ekododatki, to ekostyl!!
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora