Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-12-10, 09:10   #29
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Naprawdę używasz retinolu 2%? A nie retinoidu 2% na przykład z The Ordinary? Pytanie niezwiązane z tematem, tak po prostu się zastanawiam czy jest to w stanie kogokolwiek nie podrażniać

1. Może niekoniecznie chodzi o sam produkt a o sposób mycia, dokładność, spłukiwanie - jak coś szwankuje to przy każdym kosmetyku oczyszczającym mogą się dziać dziwne rzeczy. Niektóre kosmetyki nie są zbyt samodzielne, np. oleje bez emulgatorów samą wodą się ze skóry nie spłuczą. Nawet jak mają emulgator to też nie każdy się całkowicie zmyje samą wodą.
A próbowałaś emulsji? Typu Cetaphil EM? Obecnie jestem w trakcie Bielendy do skóry naczynkowej i bardzo polubiłam, skóra mi odetchnęła po chyba zbyt mocnym dla mnie żelu Pharmaceris A Physiopuric, lubię też Ziaja Med Fizjoderm

2. Pewnie odwodnienie, wypłukanie za dużo lipidów, nmf czyli za mocne doczyszczenie, ja długo trwałam przy żelu Pharmaceris A Physiopuric i się złapałam na tym, że czasem coś tam podrażnia i że zostawia skórę aż za bardzo ściągniętą - w moim przypadku

3. A jaki pakiet chciałabyś wypróbować?
U mnie "od biedy" sprawdza się stosowanie samej emulsji stosując dwukrotne oczyszczanie tą samą emulsją. To nie jest mus, żeby używać koniecznie pakiet dwóch różnych kosmetyków do oczyszczania co wieczór. Byle znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co się będzie sprawdzać
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując