Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Promocje w Sephora, Douglas i innych + OT - część XVII
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-10, 13:32   #58
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Promocje w Sephora, Douglas i innych + OT - część XVII

Cytat:
Napisane przez Make4Up Pokaż wiadomość
Proteiny mają działanie odbudowujące, wbudowują się w strukturę włosa. Przy kręconych włosach będzie to widoczne, bo będą się bardziej prostować. Przeproteinowane zaczynają sterczeć jak kupka siana, z końcówek włosów suchość przesuwa się wyżej, są mniej elastyczne, trudniej je ułożyć. Duże proteiny (mleczne, owsiane, pszeniczne, kukurydziane, sojowe) są łatwiejsze w obsłudze i nie powodują trwałego przeproteinowania. Średniocząsteczkowe to elastyna i kolagen, a małocząsteczkowe keratyna jedwab i te hydrolizowane (hydrolyzed). W drogeryjnych kosmetykach jest sporo protein. Stety i niestety bo proteiny są potrzebne tylko trzeba je z głową używać. Jak mamy to wszystko w każdym kosmetyku do włosów to się nadbudowują. Proteiny najlepiej co kilka myć, co dwa co cztery, raz w miesiącu to już zależy jak reagują na nie nie nasze włosy. Dobrze mieć jakiś szampon rypacz taki dobrze oczyszczający ze wszystkiego Od siebie polecam książkę Marty Klowan "Włos doskonały" chyba niedawno wydała już nawet drugą. Jak widać o włosach można by dużo pisać
Dziękuję Ci ślicznie, bardzo fajnie piszesz i tak łatwo do zrozumienia. I od razu coś więcej wiem. Intuicyjnie przestałam ładować tę moją odżywkę do każdego mycia
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora