Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy można zrobić samemu macerat w domu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-05-09, 15:09   #29
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a skąd znasz ten drugi sposób? ten z macerowaniem na słońcu. Do mnie on zupełnie nie przemawia i na pewno nie będę próbować tym sposobem
Generalnie wszędzie sie z nim spotkałam
Np. tu http://www.primavera.com.pl/olej_bazowy/ , na odpowiednim watku na LU http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kcji,t742.html

Cytat:
Aby uzyskać olejek ziołowy, powinniśmy:
1. Drobno posiekać świeże zioła, z których przygotowywany będzie olejek.
2. Umieścić zioła w przezroczystym szklanym naczyniu i zalać oliwą roślinną.
3. Naczynie zamknąć, umieścić w nasłonecznionym lub ciepłym miejscu na trzy do sześciu tygodni. Codziennie potrząsać zawartością.
4. Po tym czasie przefiltrować olej przez gazę, pozostawić na jakiś czas w celu wytrącenia wody, a następnie przelać do szczelnego ciemnego słoika lub butelki. W takiej postaci olejek można przechowywać.
Wyciąg olejowy:
Do produkcji ekstraktu olejowego najlepiej nadaję się olej z ostu, sojowy, oliwa z oliwek. Na 100 g ziół przypada 1 litr oleju. Zalać dokładnie części rośliny i szczelnie zamknąć pojemnik. Pozostawić w ciepłym (nie gorącym!) miejscu na ok. 3 tygodnie. Co 2-3 dni potrząsać. Po upływie tegoz czasu odfiltrować i wlać gotowy ekstrakt/macerat do czystej buteleczki z ciemnego szkła. Trzymać w chłodnym miejscu, z dala od światła.
Mnie z kolei nie przekonuje zalewanie gorącym olejem, jakoś mam zakodowane w dyni że taki olej już do niczego sie nie nadaje...tylko do wyrzucenia. Nie wiem co jest gorsze w kontekście jełczenie- 3 tyg. w dość wys. temp. czy kilka/kilkanaście min. w bardzo wys.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-09 o 15:13
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując