Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - TEB Edukacja
Wątek: TEB Edukacja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-21, 22:07   #29
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
No właśnie, jaki to kierunek?
Korespondowałam sobie z MEN i trochę więcej się dowiedziałam o Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.
W Rozporządzeniu MEN z 23 grudnia 2011 w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, w tabelce jest wyszczególnione, w jakim trybie mogą być nauczane poszczególne zawody - czy tylko technikum dla młodzieży, czy szkoła policealna czy tylko KKZ.

W przypadku tych zawodów, które mogą być nauczane zarówno jako Szkoła Policealna jak i KKZ, państwowe zewnętrzne egzaminy będą przeprowadzane w trakcie nauki (np. po I sem., po III sem. - zależnie od kierunku). Będą takie same dla szkoły pol. i KKZ. To będą egzaminy na poszczególne kwalifikacje, które "składają się" na uzyskanie zawodu technika.

(Np. technik informatyk - 3 kwalifikacje - 1. - egzamin pod koniec II sem, 2. - egzamin pod koniec III, 3. - pod koniec IV. Wszystkie zdane = tytuł technika).

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------



Z tego co wiem, na rejestratorkę nie ma żadnego państwowego papierka. W rejestracji pracują osoby z różnym wykształceniem, często pielęgniarki.

Na 99,9% w żadnej szkole nie będzie kierunku rejestratorka medyczna, po którym odbywałby się jakiś państwowy egzamin albo żeby dawali państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu.
Podpisuję się pod tym dwoma rękami i nogami pod wszystkim
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując