Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-04-09, 18:27   #2575
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jest mechanizm, wystarczy żeby większość w Radzie Europy zdecydowała by powiązać fundusze UE z praworządnością. Nie poradzicie sobie sami - a z kim? Z Białorusią?
Primo, to raczej Rada Europejska, a nie Rada Europy. Secundo - skoro to takie łatwe to dlaczego do tej pory tego nie zrobili? Przecież byłby idealny bat na tych krnąbrnych Węgrów i Polaków. Aaa, już wiem. Pewnie dlatego, że jakby to zrobili to byłby exit za exitem.
Ja to w sumie byłbym nawet za i z bananem na gębie patrzył jak wtedy poparcie dla UE w Polsce leci na ryj. Następny krok to już byłby Polexit. Bo przecież nic tak Polaków nie przywołuje do porządku jak obcy bat, nie? Wtedy jesteśmy potulni, pokorni i robimy co nam każą...pffff.
A co do tej Białorusi to rozumiem, że wg ciebie kraje UE utrzymują stosunki gospodarcze tylko i wyłącznie we własnym gronie?
P.S. ja nie jestem przeciw UE jako takiej, tylko przeciwko UE w obecnym kształcie. Wróćmy do podstaw czyli wolnego handlu, przepływu osób, dóbr, itd. i nie ma problemu. Do tego niepotrzebnych jest kilkuset darmozjadów w Brukseli dodatkowo ingerujących w każdy możliwy aspekt państw członkowskich. Żadne dotacje i fundusze nie są tego warte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując