Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 20:45   #8
patusiek
Rozeznanie
 
Avatar patusiek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 559
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Przepraszam , że nie odpisywałam ale nie odwiedziłam ostatnio wątku.. a więc już pisze
Jeżeli chodzi o soję... i to co napisane było na opakowaniu... Z takim napisem ,, może zawierać sladowe ilości glutenu '' spotkasz się tyle razy ile razy będziesz po coś sięgała ( no prawie). Taki napis widnieje na czekoladzie, cukierkach , kakao.. Możesz sama sprawdzić Wynika to, z tego, że firmy produkujące te rzeczy maja np. jedną linie produkcyjną i producent nie jest w stanie dać sobie głowy uciąć że akurat w czekoladzie ( w tym wypadku soji) która trzymasz w reku nie ma glutenu. Aczkolwiek nawet jakby jest tego bardzo niewiele ( tyle co przez przypadek). Oczywiście tak uważam ja I jem te rzeczy i mi nie szkodzą. Inaczej , gdybym z nich zrezygnowała nie mogłabym wiele jeść.. Jeżeli jednak chcesz mieć 100% pewności można zadzownić do producenta i spytać.

Co do oddawania moczu trudno mi się wypowiedzieć ponieważ nic takiego u siebie nie zauwazyłam ani u całej mojej cierpiącej na to uczulenie rodzinki ( tak, tak.. u nas to jest przekazywane z pokolenia na pokolenie..).Tutaj ewidentnie trzeba pogadac z lekarzem, bo niestety tutaj nie mam bladego pojęcia..

Mam nadzeję, że jakoś Ci pomogłam. W razie czego zawsze pisz nawet na prywatnych wiadomościach , gdybym tutaj nie zaglądała..

Pozdrawiam ;')
__________________
Wielka kolekcja fajnych ciuszków :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=239681

Proszę o odpowiadanie na moim wątku !!
Zapraszam



studentka kosmetologi
patusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując