Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-07, 16:48   #13
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Polecam zapisywanie wydatków chociaż przez miesiąc, sama zobaczysz, na co idzie ci kasa- kilka lat temu w ten sposób ogarnęłam nasze finanse, bo nie wiedzieliśmy, gdzie nam wypływa sporo kasy. Mam 3 kolumny: rachunki, jedzenie i tzw, reszta (książki, chemia, kosmetyki, wyjścia do kina, restauracji, wyjazdy, paliwo)- z dokładnością do 100 zł wiem, ile w danym miesiącu na co poszło kasy. A kiedyś nie wiedziałam.
Zapiski robię raz w tygodniu, nabrałam zwyczaju zabierania zawsze paragonu, wrzucam do szuflady, raz w tygodniu zapisuję wydatki.
Tak też zrobię, w sumie to był mój pomysł od dawna, ale lenistwo... Jestem jeszcze na etapie edukowania się też i prawdę mówiąc nie mam oszczędności, wydaję całą kasę, którą mam, ale kiedyś, w miarę zbliżania się do końca edukacji, warto pomyśleć o jakiś oszczędnościach i pewnej racjonalności.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
U mnie był prowadzony eksperyment z zapisywaniem dokładnie co kiedy ile się kupuje, z podziałem na niezbędne jedzenie i na zachcianki. Z rzeczy niezbędnych wychodziło 1300-1400zł, rodzina 4 dorosłe osoby, i było to w okresie maksymalnego oszczędzania, zakupy były przemyślane i kupowane najtańszymi metodami. Strach pomyśleć co by było gdyby chciało się zaszaleć jakościowo
No właśnie, zważywszy na przeciętne polskie zarobki to trochę masakra.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora