Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-28, 11:18   #22
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Brałam i nawet mi się najbardziej podobają kolory z tej palety. tylko, za najbardziej rozbielone kolory są dla mnie trochę za jasne. Chyba, że to kwestia zdjęć w necie.
Jestem właśnie niezdecydowana- light summer, czy któraś z odmian soft summer- własnie, przez te najjaśniejsze kolory.
Mogę na przykład nosić taki przytłumiony koralowy róż. Właściwie to chyba się właśnie na tych różach muszę skupić, bo przy nich widać najlepiej, co mi pasuje, a co nie.
Oj, ale po co się tak skupiać na kilku kolorach z palety? Liczy się większość kolorów, a szczególnie wersje "bieli" i "czerni". W każdej palecie są kolory od bardzo jasnych do bardzo ciemnych i od spokojnych do "kolorowych", ale do tego dochodzi indywidualny gust i pigmentacja.

Na przykład: przy ciemnej skórze kontrastowo wypadają jaśniejsze kolory albo jaskrawe, przy jasnej skórze kontrastowo wypadają ciemne kolory. Dlatego dwie osoby o tym samym typie kolorystycznym ale innym kolorze skóry będą używać kolorów z tej samej palety ale w różnych funkcjach.

Skoro najbledsze z palety wypadają mało efektownie przy twarzy, to ich nie noś akurat przy twarzy.


Może być też tak jak mówisz, czyli że na monitorze te kolory najjaśniejsze są trochę przekłamane i trudno ci dobrać ich odpowiednik w realu. Kolory jasnego lata są lekko przytłumione, raczej chłodne a delikatnym wpływem wiosennego ciepła, czyli czystych tonów ciepłych.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Blankaaa89:

Najlepiej by było gdybyś poprzymierzała te kolory wymienione w pytaniach, na żywo, bez makijażu. Wtedy będziemy coś wiedzieć.

Tutaj w ogóle nie chodzi o to, jakie kolory się lubi, tylko w jakich się dobrze wygląda. Na moim blogu jest instrukcja, tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

BTW zdjęcia chyba masz w makijażu, prawda?

Wg mnie mogłabyś zacząć od kolorów ciemnej jesieni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora