Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-06, 15:30   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Cera Odwodniona

Cytat:
Napisane przez piekna_mery
Dziewczyny prosze o porade odnosnie tego jakie kosmetyki do pielegnacji cery powinnam stosowac.

Wczoraj bylam na badaniu cery ktore wykazalo ze nawilzenie mojej skory to 23%, a natluszczenie 26%. Pani powiedziala ze to bardzo slabo i powinnam bardziej dbac o nawilzanie, co bardzo mnie zdziwilo, bo od kilku lat (mam 25) stosuje kosmetyki oparte na wodzie termalnej (Avene lub Iwostin) - zel do mycia, tonik, wode termalna i Cleanance K. Pani jednak stwierdzila ze tego typu kosmetyki przeznaczone do cery tradzikowej bardzo wysuszaja skore. Boje sie zaczac stosowac kosmetyki dla skory suchej bo obawiam sie wysypu pryszczy i zaskornikow oraz swiecenia skory.

Doradzcie serie dobra dla skory odwodnionej ale z problemami typu tradzik/zaczerwienienie/rozszerzone naczynka.
Piękna_mary, po pierwsze to nie przejmowałabym się zbytnio tym co powiedziała jakaś konsultantka, ma nie lekarz dermatolog, chociaż i niektórzy dermatolodzy to pożal się boże fachowcy... Wracając do tematu, sama byłam na takim badaniu w piątek u pani "od erisa" i co mi powiedziała? Że mam przesuszoną skóre (uzywm avene - chyab najbardziej odzywczych komsetyków jakie znam). I co mi poleciała?? Serię do skóry suchej i alergicznej z eris, nafaszerowanej capric/ caprylic triglicerydes, po których mam pryszcze, mimo iż mówiłam pani konsultantce, że nie toleruję tychże składników. prócz tego w składzie: alcohol denat , sztyczne antyoksydanty i poliacrylamide

Nie wpadaj w panike - konultanki mają za zadanie przede wszystkim sprzedac produkt, a nie ratowac Twoja skóre.

Seria Cleanance z avene jest faktycznie serią do skóry tradzikiwej, ale nie powiedziałabym, że wysusza. Podejrzenia miałabym jedynie do emulsji Cleanance z BHA i AHA, bo ma niezbyt piękny skład, a tak poza tym wszystko jest OK. Sama lubię i uzywam zel do mysia paszczy Cleanance od avene.

Przede wszystkim musisz sama stwierdzic, czy Twoja wygląda na odwodnioną? Czy jest szorstka w dotyku, łuszczy się? Czy masz uczucie ściągnięcia skóry? Czy koloryt jest szarawy? Piecze? Jest podrażniona? JEśli tak, to faktycznie, może być odwodniona. W takim wypadku powinnas zaopatrzyć się w dobry, nawilżający krem, jak np Avene Hydrance Optimale Legere, lub bogatszą wersję (ale nie zapychającą) Avene Hydrance Optimale Riche. MOże zdecyduj się tylko ja jeden preparat p/tradzikowy - na noc, nakładany nawet co drugi dzien, zamiennie z jakims nawilżaczem. A na dzień coś np..przeciwzmarszczkowego , a najleiej to filtr, i w przypadku skóry odwidnionej, naczynkowej do wyboru tylko avene, bo jako jedyne nie zawierają alkoholu.

Przemysl to co napisałam, Mary i ewentualnie pytaj dalej, ale naprawde, nie przejmowalabym sie opinia konsultantki.

Nigdy nie słyszała zeby avene kogos wysuszyło, chyba ze zbyt obficie stosowany diacneal, ale inne preparaty....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora