Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-23, 18:06   #9
cassesh
Przyczajenie

Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
ja właśnie powoli wychodzę z takiego stanu cery. Oczywiście Linia Effaclar w tym effaclar duo, kuracja kwasami i retinoidy (Epiduo) i potężna regeneracja, moje zaskórniki były głęboko w skórze i nie było ich tak widać jak u Ciebie, teraz w trakcie kuracji przemieściły się płycej i twarz wygląda identycznie. Z każdą eksfoliacją jest tego mniej, zaskórniki zminimalizowane o 70%

Właśnie sporo czytałam na temat kwasów, ale sama nie chciałam sobie dobierać kosmetyków. Mam nadzieję, że i u mnie po wizycie u dermatologa będzie o wiele lepiej. Oby tak dalej, życzę powodzenia!

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez roncziii Pokaż wiadomość
Znam ten ból bo sama mam duży problem z cerą
próbowałaś może maseczki z drożdży? jest bardzo skuteczna, ja dopiero czwarty dzień jej używam, więc nie widać ogromnych efektów ale cera jest bardziej gładka i nawilżona, dlatego polecam a jak już próbowałaś i nie pomogło no to dobrze byłoby gdyby dermatolog przepisał Ci żel epiduo, ja go używam od miesiąca codziennie na noc i i rano nie budzę się z wielkimi niespodziankami na szczęście.
Chyba nie wyciskasz tego? + jakich kosmetyków używasz?
Próbowałam maseczkę z drożdży, ale moja skóra nie zareagowała zbyt dobrze, bo zauważyłam, że pryszcze mi po niej zaczęły wychodzić czego nie mogłam znieść, więc zrezygnowałam. Daj znać jak już będę jakieś rezultaty! Właśnie moim problemem jest też to, że wyciskałam i to nie raz, zwłaszcza że byłam na manualnym zabiegu co w ogóle mi nie pomogło,a było chyba tylko gorzej. Staram się tego nie robić, ale czasem po prostu jak widzę, że ta biała maź się wydostaję to mnie kusi i denerwuje. Jeżeli chodzi o makijaż to rozświetlacz, krem BB, i puder, a makijaż zazwyczaj zmywałam wodą, potem resztki zwykłym kremem do twarzy z nivea a później przecierałam twarz tonikiem z garniera. Wcześniej używałam kremu do demakijażu pod prysznicem kupionego w SPA, ale jak już mi się skończył to nic nie kupiłam. Dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze, że decydujesz się poczekać ze zmianami pielęgnacji do wizyty u dermatologa. Lekarz przepisze leki i ustali kurację odpowiednią do Twojego typu cery i problemu, wyleczy stan zapalny.

Dziewczyny dobrze pisały, przy problemie jaki posiadasz dokładne oczyszczanie twarzy to podstawa. Oczyszczanie kremem i tonikiem nie wystarczy.

Jak pielęgnujesz swoją cerę?
Oprócz tego co wypisałam, to czasem robię maseczki/peelingi w saszetkach kupione np. w Rossmanie. Teraz używam maseczki z glinki zielonej. Poza tym wcześniej stosowałam kozie mleko i więcej nic.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Kup sobie jakiś apteczny płyn micelarny na bazie wody termalnej do demakijażu

Dziękuję, na pewno się rozejrzę za takim! A jakieś polecane firmy lub jeszcze jakieś kosmetyki do oczyszczania twarzy?