Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dysplazja małego stopnia - CIN I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-02, 12:36   #580
zuza147
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cześć dziewczyny.
Od jakiegoś czasu obserwuję forum ponieważ mi również wynik cytologii pokazał lsil i cin1 . W adnotacji do wyniku zalecono kolposkopię.
I teraz od początku
W styczniu wylądowałam u ginekologa ponieważ odczuwałam silne pieczenie w okolicach pochwy. Lekarz zalecił jedynie globulki nawilżające ze względu na suchość pochwy. Zrobił mi kontrolną cytologię. Czekałam na wynik 3 tygodnie ( pierwsze z wielu oczekiwań). Podczas kiedy wynik był już dostępny on-line mój gin był na urlopie. Niestety odczytałam wynik jak powyżej i załamałam się kompletnie nie rozumiejąc tych sformułowań. Udałam się więc do innego ginekologa tego samego dnia prywatnie - nie chciałam czekać na swojego, wiedziałam, że zwariuje z niewiedzy. Ten uspokoił mnie i dał skierowanie na kolposkopię do szpitala. Zapisałam się od razu na za 2 tygodnie. Oczywiście w międzyczasie naczytałam się tylu artykułów, informacji na różnych forach że o mało nie dostałam zawału. Jakoś w połowie tego czasu poszłam do swojego ginekologa ponieważ chciałam aby on również odniósł się do wyniku badań i zrobił cokolwiek z piekącą pochwą.
Na wizycie lekarz powiedział, że to są małe zmiany i w zasadzie to on standardowo zaleca kontrolę za pół roku. Zaproponował test hpv . Stwierdziłam, że co mi tam zrobię. Zrobił również wymaz do badania mikrobiologii pochwy.
W badaniu mikrobiologii okazało się , że mam bakteryjne zapalenie pochwy bakteriami tlenowymi-stąd objawy typu świąd. Następnie poszłam na badanie kolposkopowe do szpitala- na to na które umówiłam się jako pierwsze. Na tej kolposkopii nic nie wyszło. Szyjka gładka bez zmian - zalecono kontrole za pół roku aby zweryfikować cytologię. PO tym badaniu zapytałam lekarza czy w takim razie mogę być trochę spokojniejsza, że test hpv wyjdzie ujemny - lekarz powiedział, że tak bo nie ma zmian a w dodatku badanie cytologiczne mogła przekłamać infekcja bakteryjna. Niestety nadal czekam na wynik testu hpv i umieram ze strachu. Czy ktoś tak miał że na kolposkopii nic nie wyszlo a hpv wyszło dodatnie ???
Przepraszam za tak długąwiadomość.
zuza147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując