Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jakie zarobki są wam potrzebne?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-08-26, 17:42   #673
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mam dom jakieś 130 m2 powierzchni mieszkalnej + piwnicę z garażem. 4 osoby.
Wszystkie opłaty po zsumowaniu i uśrednieniu wyszły mi za 2019 r trochę ponad 1200 zł miesięcznie.
Jest w tym prąd, gaz ziemny miejski ( ogrzewanie i grzanie wody), odbiór ścieków kanalizacja miejską, dostawa wody zimnej miejskiej, ubezpieczenie domu, dostawa internetu i telewizji kablowej, drewno do kominka, odbiór śmieci segregowanych, wynajem pojemników na śmieci, wymiana filtrów w systemie grzewczym, konserwacja pieca, kominiarz, podatek gruntowy, netflix i 2 x spotify.

+ jakieś remonty sezonowe, w koło domu zawsze po zimie jest jakaś deska do wymiany , coś do poprawki, podmalowania, zakonserwowania, im starszy dom tym koszty wzrastają.

Ja tam na starość wynoszę się do mieszkania w jakimś fajnym bloku. Wszytko fajnie, ale domy są jak dzieci, wiecznie wymagają uwagi i łażenia i pracy w koło nich.
W mieszkaniach mieszkałam, mam porównanie.

A jakbym jeszcze miała ogród do ogarnięcia, to chyba bym się załamała. Jedyne za czym będę tęsknić, to ta potężna piwnico-garaż gdzie jest ze 60 m2 powierzchni która bardzo intensywnie wykorzystujemy. Samochody się nie mieszczą, chyba byśmy musieli mieć drugi garaż.
Ja tez mam takie plany. Fakt jest taki , ze jestem dopiero kilka lat na swoim , ale widzę ile to kosztuje pracy. Moja ciocia zrobiła odwrotnie. Całe życie w bloku , a na starość przy emeryturce dom. Efekt jest taki , ze do każdej ciężkiej pracy musi kogoś wynajmować. Nie ma niestety dzieci. Minusem jest tez odległość do miasta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując