Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-08, 23:30   #2985
CzarnyBaron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 89
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przykro mi ale to nie dana szkoła decyduje ile godzin religii ma realizować. Tu pretensje do MEN a raczej do konkordatu, który taki stan rzeczy (nauka religii sponsorowana przez państwo) wymusza.
Oczywiście, że mam pretensje o konkordat. Jako chrześcijanin (z tradycji katolik) jestem wręcz wściekły, że Kościół jest sponsorowany z pieniędzy podatnika czy tuszuje się sprawy z pedofilami. Jakbym miał władzę w Polsce, odciąłbym Kościół od koryta państwowego i opodatkowałbym jak każdą instytucję. Jak chcą mieć religię w szkołach proszę bardzo. Tylko niech płacą za wynajem sali w szkołach (nie mówiąc już o katechetach). A jak nie mają kasy, to niech ściągają od rodziców albo wiernych. To samo się tyczy fanatyków z lewej strony. Chcą się bawić w edukację? Tak, ale na swój koszt.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87066102]Pewnie antyszczepionkowcem też jesteś..[/QUOTE]

Nie znam się na tym temacie, więc się nie wypowiadam. Wydaje mi się, że jeśli ktoś ma "zaszczepione" dziecko, nie powinien obawiać się "niezaszczepionego". Nie czytałem jednak zbyt dużo w tym temacie i nie mam poglądów.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87066106]Niczyją. To nie przedmiot, tylko człowiek.[/QUOTE]

Tak, ale nie jest to samodzielna jednostka, a odpowiada za nią rodzic. Zakładam, że rodzice bardziej kochają swoje dzieci niż "Państwo:.

Cytat:
Edukacja nie jest narzucaniem czegokolwiek.
Jak to nie jest? Jest. Do szkoły nie chodziłaś? Co drugi czy trzeci polityk to nauczyciel.

Cytat:
Tylko jeżeli ma odpowiednie kwalifikacje, żeby nauczać go samemu, a i tak dziecko jest zobowiązane zrealizować podstawę programową (a nie widzimisię rodzica) i zdać egzaminy.
Oczywiście, że tak. Natomiast obawiam się, że w dzisiejszych czasach "postawa obywatelska = pozytywny stosunek do socjalizmu" jest zastępowany "postawa obywatelska = tolerancja dla islamu, LGBT, polityki afirmacyjnej".

Cytat:
A boją się? Ja nie zauważyłam. Problem z lekcją religii jest taki, że nie naucza o religiach, tylko o jednej religii. Często bardziej wygląda to na indoktrynację, a nie edukację.
A nauczanie LGBT polega na tym, że jeśli facet uważa się za kobietę i lesbijkę jednocześnie, to jest normalnym człowiekiem, a nie kimś kto ma poważne odchyły. Sprawy światpoglądowe powinny zostać w domu, a jak mają być w szkole, to niech rodzic decyduje, czy dziecko ma uczęszczać, a nie opcja polityczna, która aktualnie wygrała wybory.

Cytat:
Możesz przecież posłać dziecko do prywatnej szkoły, gdzie pewnie będzie mieć nacisk na jakieś konkretne przedmioty.
Dlatego chciałbym, żeby edukacja była sprywatyzowana, albo chociaż był bon edukacyjny. Wierzę w mądrość rodziców i to, że będą stawiać na klasyczną edukację.

Cytat:
A co do treści i formy nauczania to uważam, że powinni o tym decydować specjaliści, mając na uwadze dobro i przyszłość dziecka, a nie politycy albo rodzice.
W czyjej kieszenii siedzą specjaliści? Tego, kto aktualnie wygrał wybory. Państwo ma prawo ingerować, jeśli wybitne dziecko chce wysłać do łopaty, ale nie ma prawa kształtować opinii dziecka na temat "tolerancji dla islamu".

Cytat:
Nawet zakładając, że ci drudzy mają jak najlepsze intencje to często sami mają braki. Nie wyobrażam sobie, żeby mamusia miała zwalniać dziecko z matematyki po podstawówce, bo jej ułamki w życiu się nie przydają
Nie porównuj klasycznej edukacji (nauki ścisłe, przyrodnicze, humanistyczne, języki obce) do wymysłów typu wychowanie seksualne czy religia.

Cytat:
Wręcz przeciwnie. Dobra edukacja to nauka wyrabiania sobie własnych poglądów.
Dobra edukacja to:
1) Umiejętność zdawania egzaminów
2) Wykorzystanie wiedzy w codziennym życiu

A nie pozytywny/negatywny stosunek do LGBT, religii, obcokrajowców, ojczyzny, historii, etc.

Edytowane przez CzarnyBaron
Czas edycji: 2019-08-08 o 23:32
CzarnyBaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując