Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaką książkę obecnie czytacie? część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-08, 21:32   #9
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Czytałam i bardzo mi się podobała. Bardzo chciałam przeczytać ciąg dalszy, czyli "Podróż Bena", ale nie mogę jej nigdzie zdobyć (wypożyczyć), a kupować nie chcę. Poza tym znalazłam dużo niepochlebnych opinii na temat tej II części i jakoś mi się odechciało ją poznać.
Cytat:
Napisane przez milka323 Pokaż wiadomość
Ja też przeczytałam 'Piąte dziecko' i przymierzałam się do drugiej części. Jednak z drugiej strony zastanawiam się, czy nie pozostać tylko przy pierwszej, co by się ewentualnie nie rozczarować .
Byłabym za tym, żeby jednak sprawdzić na własnej skórze, jaka jest ta druga część. Ja, jeśli uda mi się znaleźć, pewnie przeczytam

Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
Potwierdzam Świetna książka
A dla mnie raczej czytadło, fakt, sprawnie napisane, ale jednak czytadło.

Za to zapomniałam napisać, że zanim zaczęłam 'Piąte dziecko', to przeczytałam 'Kronikę wypadków miłosnych' Konwickiego. Zacytuję moją opinię z innego forum:
'Pamiętam, że przeczytałam to parę lat temu (miałam może ze 14 lat), i nie spodobało mi się. Dziś uważam, że to śliczna książka, cudowny klimat przedwojennej, wolnej jeszcze Litwy, BARDZO ładna narracja, a i pokazanie nastoletniej miłości w sposób głęboki, wolny od prześmiewczości i protekcjonalności, nostalgiczny, a jednocześnie ciepły i z humorem - to jest coś.
A ten język! '

Muszę poczytać więcej Konwickiego, bo 'Kronika...' to była czysta rozkosz.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora