Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-09-23, 09:13   #1505
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Z mniej oczywistych rzeczy:
- Nie biorę nigdy niczego na raty - w razie nagłego wydatku, typu awaria lodówki, mam odłożoną poduszkę, poza tym tworzy to iluzję,☠że stać mnie na znacznie więcej niż w rzeczywistości
- Analogicznie unikam jak ognia metody 'buy now, pay later', to w ogóle jest dla mnie jakiś syndrom współczesnego niewolnictwa
- Staram się prowadzić względnie zdrową dietę uwzględniając dzienny bilans kaloryczny, plus ćwiczę kilka razy w tygodniu - długoterminowo zmniejsza ryzyko biegania od lekarza, do lekarza
- robię coroczne badania kontrolne, żeby w razie wykrycia jakiegoś paskudztwa, móc zareagować wcześnie lub móc zareagować dietą zamiast lekami
- kiedyś na potęgę kupowałam świeczki/woski zapachowe - zrobiłam sobie postanowienie, że kolejny zapach kupię w momencie, gdy wykorzystam aktualny zbiór - 2 lata później wciąż ma się dobrze Analogicznie jest z kosmetykami
- jeśli testuję jakąś nową aktywność, która wymaga dodatkowych zakupów, nie rzucam się☠do sklepu od razu po topowy sprzęt, ale robię☠sobie postanowienie np. chodzę na dane zajęcia przez 2 miesiące z rzędu i wtedy podejmuję decyzję, co dalej
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując