Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy jecie zdrowo?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-04-16, 20:46   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;82978456]Serek wiejski to dla mnie jest fuj - ta konsystencja jakichś kóz z nosa z glutami No nie To już wolę twaróg z rzodkiewką Ale to dalej jest słone a ja uwielbiam słodkie, stąd podejrzewam miłość do owoców a nie do warzyw

No właśnie takie zblenderowane, zmiksowane żarełko jest bardzo wygodne, szybkie i w ogóle - uwielbiam. Ale tak jak mówię, łatwo przesadzić. Bo inaczej wyglądają 3 banany i 2 jabłka w całości a inaczej takie w musie. Tego musu jest optycznie mniej niż w wersji stałej.[/QUOTE]

Ja tam uważam, ze nie da się zjeść za dużo owoców.
Ten bzdet wszechczasów ze owoce ( węglowodany ) złe bo cukier to jeden z najbzdurniejszych i najszkodliwszych memów dotyczących odżywiania człowieka.
Ujmę to tak, węglowodany z naturalnych nie przetworzonych produktów pełnych witamin, minerałów i błonnika zawsze są ok i powinny być podstawa diety. Na pewno nie powinny być podstawą diety węglowodany z produktów przetworzonych, a zwłaszcza pochodzące ze współczesnej, zmodyfikowanej pszenicy. Ziemniak, jabłko, tak. Makaron - od święta i z dużym umiarem.

Szejki też są ok. Tylko naleźy je jeść łyżeczką i każdy kęs mieszać ze śliną a nie wypijać. ( natomiast soki, nawet świeżo wyciskane uważam za szkodliwe, bo odrzucono z nich twarda błonnikową masę która reguluje tempo przyswajania węglowodanów )

Jedzenie owoców zapobiega cukrzycy np. Są na to badania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora