Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - początkujące dekoupażystki
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 19:01   #24
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Beatrix co prawda zadałaś pytanie zadane u mnie w wątku, ale odpowiem Ci tutaj

Opóźniacz jest konieczny jeśli chcesz cieniować akrylkami, bo bardzo ułatwia pracę. Nie jest drogi, bo to wydatek rzędu ok. 6-7 zł.

Bitum postarzające nadaje się do cieniowania i postarzania jak najbardziej, jednakże jest do cieniowanie monochromatyczne, czyli jednym kolorkiem. Bitum ma odcień cieplego brązu i taki też kolor nadaje postarzanym przedmiotom. Tutaj proszę przykład mojej pracy postarzonej i pocieniowanej bitum: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1363118763 Chcąc otrzymać ciemniejsze lub jaśniejsze cienie, dawkujemy odpowiednio ilość preparatu i ilość warstw. W miejscach gdzie chcemy aby było najciemniej należy położyć nawet kilka warstw preparatu.

Jęśli chodzi o cieniowanie pod spękania dwuskładnikowe to raczej się je stosuje, ale to wszystko zależy od rodzaju i charakteru pracy jaki chcemy uzyskać

Jeśli chodzi o cieniowanie to ja robię zwykle tak: naklejam serwetkę, lakieruję ok 3 razy, przecieram nierówności papierem ściernym, następnie znowu lakieruję 1 lub 2 razy i dopiero na to kładę cieniowanie. Wtedy mam pewność, że przy szlifowanku nie uszkodzę ani motywu ani cieniowania. Później lakieruję i szlifuje już docelowo

Wydaje mi się, że tacę można pomalować lakierem akrylowym a dopiero ostatnią warstwę przeciągnąć delikatnie jachtowym, chociaż nie jestem pewna czy istnieje taka potrzeba. Tu już musiałabyś się zapytać bardziej wytrawnych Decupażystek Wydaje mi się również, że chyba każdy lakier poliuretanowy zażółca pracę, ale to też zależy od grubości nałożonej warstwy.

Jeśli się mylę w którymkolwiek przypadku proszę Wytrawne Decupażystki o sprostowanie mnie

Czekam z niecierpliwością na Twoje prace
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując