Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? Część XXI!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-01, 08:54   #440
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
A to pisanie na kartce Cię nie rozprasza? Ja zawsze gotowałam tak, że pokroiłam na przykład jakieś tam różne składniki i do garnka, a teraz dodatkowa miska do odważania, pokroić marchewkę, z deski do miski, zważyć, zapisać, do garnka, pokroić paprykę, z deski, do miski, zważyć, zapisać do garnka i tak z każdą rzeczą. Nie męczy Cię to? [emoji848] Bo mi to mega dłuży gotowanie, tak samo jakikolwiek tłuszcz, dawałam zawsze na oko na patelnię i ok, jakiś jogurt czy śmietana do zupy też na oko a teraz nie dość, że muszę brudzić dodatkowe naczynia do odważania, to jeszcze to pisanie, pamiętanie o tym pisaniu.

Lubię też zjeść śniadanie gdzie mam dużo różnych rzeczy - jeden kabanos, jakaś szynka, ze trzy rodzaje sera, jakieś oliwki, pomidor, ogórki, pikle i to wszystko ważyć, notować, później drugi raz przepisywać do tej aplikacji.

A Ty zawsze gotujesz tak różnorodne i zaawansowane potrawy, że aż muszę zapytać.
Nie denerwuje Cię to?
Już teraz nie
Naprawdę weszło mi to w krew, owszem zdarza się jak mam nawał wszystkiego, to mnie to trochę wkurza, zazwyczaj też nie notuję potraw świątecznych z braku czasu, ale potem żałuję
Śniadanie też jem różnorodne, czasami lista w Fitatu ma kilkanaście pozycji
A jaką masz wagę? Bo ja taką szklaną, płaską, nie szykuję sobie nigdy naczynia do odmierzania, kładę prosto na wagę - potem ją oczywiście myję. Produkty w opakowaniu np. śmietanę, kładę na wagę, taruję, wlewam do zupy, kładę z powrotem i już widzę ile zużyłam
A tłuszcz na patelnię huhu, polecam odmierzanie chociażby łyżką bo to bardzo łatwo można przegiąć lejąc na oko, a do wielu rzeczy taka łyżka wystarczy (90 kcal!)
Ogólnie po prostu - praktyka czyni mistrza, potem będzie z górki
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując