Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-03-30, 03:52   #1931
CandyShopGirl
Raczkowanie
 
Avatar CandyShopGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 308
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
W połowie kwietnia kończy mi się okres próbny. Już wiem, że umowę mi przedłużą, ale nic nie wiem na temat stawki. Zastanawiam się czy choć trochę podwyższą zasadniczą
Częstym ruchem jest proponowanie dokładnie tej samej stawki - tak sympatycznie zostałam potraktowana nie raz, czy to umowa po okresie próbnym, czy to przedłużenie umowy - rzucają papierem z tą samą kwotą którą podpisałaś kiedyśtam i liczą, że z rozpędu podpiszesz. Mniejsza że świat pędzi do przodu, nowa stawka to osiemnaście procent mniej niż rok temu, ty umiesz więcej, lepiej i szybciej, i generalnie miejmy do siebie jakiś szacunek. Warto być przygotowanym na ten moment - jeśli oczywiście chcesz zostać w tej firmie i jeśli twoje kompetencje wzrosły, robiłaś swoją robotę dobrze i masz się czym pochwalić. Warto przygotować listę tego co robiłaś kiedyś a co robisz teraz, co ci wyjątkowo wyszło, z czego jesteś dumna, przywołać maile z pochwałami jeśli takie masz, i powiedzieć że w związku z tym oczekujesz większego wynagrodzenia. O to trzeba walczyć, bo zatrudniacz najchętniej nie dorzuci od siebie absolutnie nic, licząc, że z radością podpiszesz papier z tą samą stawką. Jeśli masz silny case że oczekujesz więcej, to to jest moment, żeby ten case przedstawić - z kwotą większą na tyle, by ich odpowiedź zawierała się w widełkach które akceptujesz, bo prawdopodobnie nie zgodzą się na zaproponowaną przez ciebie kwotę. Przykład: warto zaproponować 25%, jeśli zgodzą się na 18%, to jest to zawsze coś i chwilę na tym można pociągnąć. Trzymam kciuki, walcz o siebie, bo nikt inny tego nie zrobi.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Many of us spend half our time wishing for things we could have
if we didn’t spend half our time wishing.

CandyShopGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując