Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Endometrioza - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-09, 15:16   #827
villemo84
Raczkowanie
 
Avatar villemo84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 165
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
podczas laparoskopii te widoczne efekty endometriozy lekarze usuwają, więc w Twoich jajowodach nie powinno nic być.
Visanne nie oczyszcza organizmu w ten sposób, jak myślisz. Ma za zadanie wybić ogniska poprzez zahamowanie owulacji i nie dopuszczanie do niej. Te ogniska, których lekarz nie zauwazył gołym okiem, bo byly bardzo malutkie lub siedziały gdzieś daleko np. w jelitach itp.
Ca 125 to marker, który robi się z krwi. Jego poziom często służy za wskazówkę przy podejrzeniach, że ktoś ma endo (choc nie zawsze, często jest normalny, a endo grasuje) lub czy endo nawraca. Mi np. o tym mówi, czy nawraca czy nie. Na endo leczę się ponad 10 lat i zawsze jak choroba grasuje i sieje spustoszenie to ca125 mam przekroczone dosyć powaznie. Jak jestem po operacji i biorę leki - spada, czyli jest ok.
Dzieki za slowa wyjasnienia. Ja sobie to wszystko tlumaczylam tak "na chlopski rozum" Ale wydaje mi sie, ze te "blony" mialy jakis zwiazek z jajnikami/jajowodami gdyz podazyly one za bolem i jak sie ich pozbylam to bol zniknal jak reka odjal. Tak jakby sie przez jajowody przepychaly, no nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc.
Moj lekarz nigdy nie mowil mi nic o tym markerze ale nie mialam tez wielu okazji zeby z nim rozmawiac bo od sprawdzenia po laparo nie rozmawialam z nim (jakies pol roku minelo) poniewaz mieszkam w UK i wizyte mam umowiona na grudzien w Pl, czyli krotko po tym jak skoncze brac V. Wtedy moze go o to zapytam.
Czy ktoras z dziewczyn po przebytej kuracji Visanne moglaby mi napisac na ile jej lek pomogl? Na jak dlugo? Czy byly nawroty choroby? I czy to prawda ze ciaza leczy endo, bo slyszalam takie opinie?
__________________
Bog stworzyl kota, aby czlowiek mogl glaskac tygrysa...
villemo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując