Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Urząd pracy - pytania uwagi, problemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-25, 09:11   #453
Krwawaopiekaczka
Raczkowanie
 
Avatar Krwawaopiekaczka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Poszłam do PUPu, znaleźli mi pracę... Pomocy!

Hej,


Jestem totalnie spanikowana i nie mogę znaleźć w internecie odpowiedzi na mój problem.
Otóż zarejestrowałam się w PUPie, nie ukrywam, ponieważ potrzebuję ubezpieczenia, ale nie tylko. Mam w planach własną działalność i chciałam starać się o dotację, ale na razie muszę przebimbać jeszcze nieformalnie. Problem w tym, że na pierwszej wizycie dostałam już skierowanie na rozmowę o pracę! Jak żyję żaden z moich znajomych nie dostał tak szybko oferty, tylko ja mam takie szczęście.

Jestem totalnie w czarnej dziurze. Nie mogę odmówić, ponieważ utracę możliwość ubezpieczenia na 3 miesiące, ale to jest pestka, bardziej martwi mnie to, że przez 12 miesięcy nie będę mogła ubiegać się o dotację.
Czy mając już skierowanie na rozmowę o pracę mogę sama wyrejestrować się z urzędu bez żadnych konsekwencji? Czy to już jest traktowane jako odmowa podjęcia pracy?
Czy moim jedynym wyjściem jest pójście na tę rozmowę i opcja a) palić totalnego głupa, czy opcja b) powiedzieć szczerze pracodawcy jaka jest moja sytuacja?
Boję się, że nawet jeśli będę palić głupa, to i tak będzie chciał mnie zatrudnić, ponieważ mam doświadczenie w druku i wykształcenie w kierunku grafiki komputerowej, nie jestem w stanie tak przyidiocić, żeby jakoś wyrzec się przeszłości


Pomocy!
Krwawaopiekaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując