Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-11, 23:30   #122
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Trochę jestem w szoku co czytam.
Szczególnie, że informatyk zarabia 2500

Uważam, że wypłacanie ludziom bardzo niskich kwot za uczciwą i wyspecjalizowaną pracę jest dramatem w tym kraju, to fakt.
Ale postawa, że przebranżowienie nic nie da, bo wszędzie płacą najniższą... Ewidentnie żyję w innym świecie.

Znam kilka dziewczyn, które przebranżowiły się na IT i po roku-dwóch bez wykształcenia kierunkowego płacę są powyżej 3k netto. Z możliwością dalszego rozwoju oczywiście.

Sama mam niezbyt topowy, jeśli chodzi o wynagrodzenia zawód, a nigdy nie pracowałam za minimalną, nawet prosto po studiach.

No tylko ja nigdy nie miałam podejścia "w tym kraju nic się nie da".
Ani "jakoś to będzie". Nigdy też nie zastanawiałam się dlaczego nie dostałam mieszkania od rodziców.
Nie każdy informatyk to programista. Jak ktoś jest serwisantem od składania zwykłych PCetow to raczej nie zarabia jakoś ponadprzeciętnie.

Chociaż według mnie studiować takie rzeczy jak pedagogika, socjologia czy inne resocjalizacje to szaleństwo. Chyba, że się właśnie planuje być na utrzymaniu rodziców/męża, ma się nagraną państwowa posadkę po mamie albo robi się to hobbistycznie. To juz bym wolała iść do zawodowki albo nic nie studiować i nauczyć się jakiegoś pożądanego języka. Wcale mnie nie dziwi, że po takich studiach się bieduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując