Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-03, 21:11   #1
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330

Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?


Hej wszystkim
Jako, iż w poniedziałek kolokwium, na które powinnam zakuwać, to od razu pojawiła się we mnie nagląca potrzeba rozpoczęcia jakiegoś wątku na Wizażu Wybór padł na dyskusję, którą niedawno rozpoczęłam ze swoją kochaną współlokatorką- na temat prezentów mianowicie.

Mojemu kochanemu chłopakowi skończyła się umowa w sieci i na dniach otrzyma nowy, wypasiony telefon. Rzucił więc, że da mi "stary" (prawie nowy, zupełnie sprawny smartfon, wygląda na nieużywany... Warty dużo więcej, niż jestem w stanie zapłacić). Odmówiłam, on powiedział, żebym się jeszcze zastanowiła, bo moja przedpotopowa nokia zaczyna odmawiać posłuszeństwa i siak czy owak będę potrzebowała wkrótce kupić nowy...

W sumie uznałam temat za zamknięty.
Zeszliśmy jednak na niego w rozmowie ze współlokatorką- okazało się, że jakieś pół roku temu ona również dostała telefon od swojego chłopaka, w identycznej sytuacji. Uważa, że w związkach to absolutnie normalne i w porządku, a ja wymyślam i powinnam przyjąć prezent, zamiast unosić się honorem, bo jak tak dalej pójdzie i mój telefon całkiem zdechnie, to będę ostatnim żyjącym użytkownikiem budek telefonicznych

No i w sumie dała mi do myślenia- czy przesadzam, nie chcąc przyjąć prezentu, na który normalnie nie mogłabym sobie pozwolić?
Jak sądzicie?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując