Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy znacie jakieś kobiety, które naprawdę nie wyglądają na swój wiek?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-01-10, 09:38   #9
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Czy znacie jakieś kobiety, które naprawdę nie wyglądają na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Pożądany przez popkulturę?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli chodzi o zdrowe, kompletne uzębienie, zadbane, lśniące włosy, czy schludne ubranie, które nie jest za ciasne, to zapewne pożądane przez pracodawcę, klienta/zleceniodawcę czy ewentualnych partnerów romantycznych.

Jeśli natomiast mówimy o kwestii szacunku do naszego współrozmówcy, to o ile nie jesteśmy w stanie depresji czy epicentrum grypy, nie jest w dobrym tonie przyjść śmierdzącym, poplamionym i z włosami tłustymi jak posmarowane smalcem. I nie mówię tutaj o niespodziewanej wizycie, kiedy właśnie obrzygał nam dres niemowlak, a na głowie mamy olej.

Chyba o to chodzi.

Tak samo brudne paznokcie obronią się tylko, gdy wyrwali nas w domowym zaciszu z pracy przy sadzonkach, albo właśnie wyszliśmy z pracowni plastycznej. Choć w tym drugim wypadku każdy paznokieć ma zazwyczaj inny kolor brudu I powiem z doświadczenia - weź doszoruj kolorową farbę spod paznokci - impossibru. My się szorowaliśmy PRLowskimi pastami, które wyglądały jak Cif.

Nie ma obowiązku, a jednak np lepiej wyglądamy mając profesjonalną opiekę kosmetologa w kwestii beauty planu jeśli nie urodziliśmy się z idealną cerą, czy kiedy uprawiamy jakiś sport - kwestia postury, ta mocno potrafi postarzyć i dać efekt człowieka słabowitego. Tu już piszę z perspektywy osoby, której melanina zbierała się w okolicy pod oczami i słuchałam życzliwych pytań "badałaś nerki", "nie wyspałaś się dzisiaj"? Plus mój jak okazało się "łatwy" trądzik, który udało się kosmetykami zniwelować do zera. Wydatek na konsultację w okolicy 140zł, więc naprawdę było warto. Nie każdy trądzik się da tak leczyć, ale czasem to dwa kremy z apteki i koniec kompleksów. Nie piszę tego żeby demonizować zmiany skórne, ale dlatego, że jednak większość osób chętnie by się ich pozbyła gdyby wiedziała jak. I jako osoba zgarbiona i chodząca miednicą do przodu wiem, że trening siłowy bardzo poprawiłby moją prezencję. Zapewne wyglądałabym na o wiele bardziej pewną siebie bez tych okrągłych pleców i skulonych ramion. A, że przy okazji na bardziej proporcjonalną, to inna sprawa. Pewnie też dłużej zachowałabym sprawność i rzadziej miałabym bóle tego, czy tamtego.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując