Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-01-26, 15:27   #3183
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
To wnos o zwrot kosztów wysylki o odsylki. Napisz, ze w zwiazku z uznaniem reklamacji wnoszę o zwrot kosztów wysylki w takiej i takiej kwocie i najlepiej podpiac jakies dowody. Gdy uznali reklamację to MUSZA zwrocic, bo rzecz jest wadliwa, nie z Twojej winy.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------



Trzeba odroznic dwie instytucje : zwrot w przypadku reklamacji i zwrot rzeczy w przypadku odstapienia od umowy zawartej na odleglosc.

W sytuacji uznania reklamacji sprzedawca ma obowiazek zwrocic koszty wysylki w obie strony (wysylka, odeslanie towaru). W sytuacji zwrotu na podstawie odstapienia od umowy sprzedajacy ma obowiazej zwrotu kosztow wysylki towaru do konsumenta.

No i trzeba wnosic o zwrot kosztow wysylki/odsylki, dolaczajac dowod nadania i wyznaczyc termin zwrotu i sposob czy na rachunek bankowy czy na co. To nie dzieje sie "z urzedu" tylko na wniosek konsumenta i jest jakby odrębna kwestia.

Regulaminy musza byc zgode z obowiazujacym prawem w tym przypadku z Kodeksem cywilnym. Wiec to nie jest tak, ze co napisza w nich to trzeba przestrzegac jak swietosc. Trzeba znac swoje prawa.
Dzięki za odpowiedź, ale szczerze to nie wiem czy to ma sens. Reklamację uznali bo się nie zwrócili w terminie 14 dni na odpowiedź. Ponoć 2 specjalistów uznało że zapach jest ok (w to nie uwierzę nigdy). I tylko dlatego tą reklamację mi uznali - według nich perfumy były ok - posiadały wielogodzinna trwałość, i w imię naszych dobrych relacji mogłam dostać zwrot kasy albo wybrać inne perfumy w tej cenie bądź wyższej i dopłacić różnice...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora