Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-03-31, 09:24   #3207
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Widać masz dobre geny. Nie każdy ma. I nie napisałam, że "ja 40-ta wyglądam lepiej od młodszych po ciąży" - podałam konkretny przykład, kiedy kobieta starsza nierodząca wygląda dużo lepiej niż młodsza po dwóch ciążach. W moim konkretnym przypadku ciąża zrujnowałaby mi organizm i zniszczyła ciało - nie uważam, żeby kilkutygodniowy zarodek był ważniejszy niż moje zdrowie i dobre samopoczucie. I pisząc "aborcja eugeniczna" sama się określasz - nie ma czegoś takiego, to nowomowa "obrońców życia".



Myślałam o tym ostatnio, i o "traumie poaborcyjnej". Dla mnie traumą byłoby urodzenie dziecka i oddanie do adopcji. Pomijając psychiczną i fizyczną torturę w postaci niechcianej ciąży, nie wyobrażam sobie oddać własne dziecko. Do końca życia miałabym wyrzuty sumienia. A z drugiej strony - od zawsze dzieci mieć niech chcę, bo są absorbujące, hałaśliwe, egoistyczne etc etc. Nie chcę i już. Więc - miałabym wybór - urodzić, zachować i być złą matką, zniszczyć życie sobie i dziecku - albo oddać do adopcji do końca życia mieć wyrzuty sumienia, że oddałam własne dziecko. Więc - dla mnie najlepszym wyborem jest usunięcie ciąży we wczesnym stadium.

Argument "swoje byś pokochała" jest z tyłka - bo co, jeśli jednak nie?



w punkt



uhm. A skąd wiadomo w np 8 tygodniu, kiedy kobieta chce usunąć ciążę, że rozwija się ona prawidłowo? To jeszcze za wcześnie i wszystko może pójść źle. Więc - "zabija człowieka" czy usuwa płód?
Ja sie okreslam ? Smieszne. Aborcja eugeniczna to okreslenie medyczne. Eugenika to nie haslo ugrupowan religijnych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora