Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamy wrześniowe 2021 cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-08-04, 11:01   #79
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
W moich rocznikach Kasia, Ania, Karolina i Paulina to były takie topy topów, nawet w gimnazjum miałam taką ekipę koleżanek, gdzie każda nosiła jedno z tych imion No i do dziś, moja fizjo jest Kasia, kosmetyczka też, położna środowiskowa tak samo, a ja też Kasia Nie mówiąc o tym, że ostatnio dostałam telefon od kosmetyczki, u której ostatnio byłam przed ślubem, z pytaniem, czy na tę wizytę jutro mogłabym być wcześniej. Na co ja, że przepraszam, ale od dwóch lat do pani nie chodzę i nie wiem, o co chodzi. Pytanie, czy to pani Kasia X, odpowiadam, że kiedyś X, ale teraz już Y. Pomyliły mnie z inną babką o tym samym imieniu i nazwisku. To trzecia taka sytuacja i każda była w pewien sposób związana z organizacją wesela Także jak się do tego ma popularne nazwisko, to można mieć przeboje, ale zgadzam się, że grunt, by imię się podobało.

Oksana to imię ukraińskie, mam mocną fazę na te imiona, bo mam stamtąd rodzinę o korzeniach grekokatolickich. Ale niektóre są mocno odjechane, np. Eufrozyna, Eufemia, Cyryl. Moja praprababcia nazywała się Wasylisa, inaczej Bazylia, a po wojnie przerobili ją na Anielę, bo pewnie im się w rubryczkach nie zgadzało.
Znam ze dwóch lub trzech małych Cyrylów, więc to konkretne imię nie jest dla mnie szczególnie odjechane [emoji6] Ale już Eufrozyna zdecydowanie tak [emoji85]
Z Bazylią w formie żeńskiej się nie spotkałam, ale już Bazylego znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując