Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-04-23, 11:04   #3
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Kolor zazwyczaj może się trochę wypłukać w przeciągu 2- 3 tygodni, ale to też zależy od typu włosów i samej farby. Przerobiłam takie sytuacje nie raz. Z domowych sposóbów trochę pomogło mycie szamponem przeciwłupieżowym z dodatkiem sody oczyszczonej (po tym zabiegu należy zakwasić włosy np. wodą z octem jabłkowym, bo w innym wypadku będziecie miały mega suchy jeden wielki kołtun z włosów). Z tego co wiem to jeszcze domowe maski z miodu oraz cytryny itp. Z tym, że równocześnie należy obserowwać włosy, by ich przesadnie nie zniszczyć wszelkimi zabiegami.
Wyższa szkoła jazdy to kąpiel rozjaśniająca lub dekoloryaztor ( z tym, że efekt końcowy może być niezadowalający np. włosy marchewkowe, na kóre trzeba znów nałożyć odpowiednią farbę). Ja bym poczekała tak ze 3 tyg delikatnie stosowała domowe metody i udała się do profesjonalisty.Chyba, że macie bardzo zdrowe i silne włosy to wtedy wizyta u fryzjera może odbyć się wcześniej.
Przy farbach stricte drogeryjnych polecam zawsze brać farbę o ton jaśniejszą, bo najczęściej brązy średnie po ciemne wychodzą prawie jak czarne i do tego spłukują się nieładnie na ciepłe odcienie.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując