Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kasia młoda duchem, a starsza metryką prowadzi mini-bloga!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-04, 10:05   #6
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Kasia młoda duchem, a starsza metryką prowadzi mini-bloga!

Świadomość tego co wypada...

Jeśli chce się być kobietą świadomie piękną to trzeba wiedzieć co można, a czego nie można, aby nie popełnić faux pas.
Chociaż poczyniłam już kilka kroków na drodze świadomego piękna to nadal czasami jest mi ciężko zadecydować czy coś mi wypada czy nie.

Do tych refleksji przyczyniła się niedawna rozmowa z moją córką, która powiedziała że pokłóciła się z teściową.
Co to ma wspólnego ze mną? Otóż córka pokłóciła się o mój ubiór.
Byłam zaproszona na niedzielny obiad do córki i byli też zaproszeni rodzice jej chłopaka. Ja wyszłam nieco wcześniej, a zaraz po zamknięciu drzwi teściowa zapytała moją córkę czy sądzi ,że byłam odpowiednio ubrana.
Córka (i zięć) stanęli w mojej obronie i trochę się pokłócili z matką.

Przyznam że było to dla mnie lekkim szokiem, bo o ile rzeczywiście czasami się zastanawiam czy wypada mi coś włożyć ze względu na wiek to do tamtego stroju nawet mi przez myśl nie przeszło ,że można się przyczepić. A jednak...

Byłam ubrana w czarne obcisłe leginsy, swetrową tunikę lekko za pośladki i buty na obcasie.
Co w tym jest nieodpowiedniego? Czy mając już x lat powinnyśmy nosić tylko garsonki, albo najlepiej coś co całkowicie zakryje to że mamy jeszcze jakąś (nawet całkiem niezłą) figurę? Czy jeśli kończę jakiś wiek muszę opróżnić całą szafę i iść kupić rzeczy które nie są kobiece , nie eksponują sylwetki?

Oczywiście rozumiem że nie dla mnie jest noszenie spódniczek mini i głębokich dekoltów, ale ja nadal jestem kobietą! I chcę się czuć kobieco i seksownie!

Gdzie tutaj znaleźć złoty środek? W co się ubrać żeby czuć się dobrze ale nie być narażonym na takie ataki?
A może to teściowa mojej córki powinna jednak mieć świadomość, że piękno to piękno, bez względu na wiek?
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora