Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomagać innym czy nie? Dać grosz żebrzącemu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-14, 22:06   #241
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Dot.: Pomagać innym czy nie? Dać grosz żebrzącemu?

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Widzę jak jest w moim mieście. Zbiórki w sklepach na paczki spożywczo-przemysłowe dla osób potrzebujących (np olej, mąka itd) trafiają do pewnego magazynu, z którego odbiera je miejscowa restauratorka. Wiem, że nie wszystkie zbiórki tak działają, ale to mnie odstraszyło i nie uczestniczę w tego typu akcjach.

Jeśli chcesz pomagać i jesteś zdrowa proponuję Ci zostać dawcą krwi lub szpiku. Wtedy będziesz pewna ze Twój dar trafi do osoby potrzebującej a stawką jest życie.
niestety, jak napisałam sama jestem chora i nikt mojej krwi nie zechce :p ale staram się namawiać do tego znajomych, chociaż robią to niechętnie... zdrowi, młodzi ludzie, a nie chce im się rano wstać

kurczę, myślałam, że takie zbiórki są wiarygodne! co za chamstwo naprawdę :/

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez 86lola Pokaż wiadomość
Tak ogolnie to staram sie pomagac, najczesciej jakims znajomym, co wiem konkretnie jak pomoc, wysylam "dobrotliwe"esemesy, wrzucam do puszek kwestujacym itp. Jak chodzi o ludzi zebrzacych, to z tym jest u mnie akurat roznie. Jak ktos wbudzi u mnie w miare zaufanie I mam drobne pieniadze to dam. Jesli chodzi o ludzi co chodza po domach I prosza o wsparcie, to sie pytam, czy zamiast pieniedzy moze byc jedzenie lub ubranie, jesli odpowiedz jest twierdzaca, to cos tam wyszukam I jak mam to dokladam kilka zlotych na odchodne.
a potem czasami znajduje się to dane jedzenie na chodniku przed klatką.. to straszne jak ludzie oszukują dla alkoholu...
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując