Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wesele koleżanki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-08-18, 16:08   #5
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wesele koleżanki

Cytat:
Napisane przez julka_25 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

otóż mam taki dylemat... Od jakiegoś czasu planowałam wyjście na ślub koleżanki z pracy. Miałam już zaklepaną wizytę u kosmetyczki, fryzjera, itd.. Cieszyłam się, że będzie okazja, aby ładnie się ubrać, uczesać, umalować itp.
W pracy miało być zastępstwo dla osób, które się na to wesele wybierają
I nagle okazało się, że w dniu wesela muszę przyjść do pracy (między 8 a 12). No bo tego zastępstwa jednak nie będzie. I mamy przyjść do pracy.

Wiem, że to brzmi niefajnie i najważniejsza jest panna młoda, ale ja też chciałam jakoś wyglądać.
No i zostałam: bez fryzjera, kosmetyczki i z radosną wizją zapieprzania w sobotę przed imprezą, na którą chciałam się spokojnie przygotować.
Do pracy muszę wstać i dojechać (czyli od 6 rano będę na nogach).
Szefowa stwierdziła, że robię "z igły widły". Inni też wolnego nie mają.
Ok, ale gdybym wiedziała, że taka sytuacja może nastąpić, to zdecydowałabym się iść albo nie, ale ze świadomością na co się decyduje. A ja wciąż słuchałam, że zastępstwo będzie, więc klepnęłam fryzjera i kosmetyczkę, bo sama uczesać i umalować się (niestety) jakoś ekstra nie umiem...

Jestem tak zła, że straciłam ochotę na to wyjście. I teraz słucham tylko, że jestem egoistką i zależy mi na wyglądzie własnym, a nie na tym, żeby koleżance było miło.
Już sama nie wiem. Udawać, że się nic nie stało, czy jednak "wygarnąć", że jest to nie w porządku i zasygnalizować, że na przyszłość wolałabym uniknąć podobnych sytuacji?
to ślub czy slub i wesele?
Jeżeli nie dostaniesz urlopu to z wesela zrezygnowałabym. Szkoda miejsca przy stole. Jak wstaje o 5:45 o o 22 spać mi się chce. Na sam ślub, jeżeli jest w pobliżu miejsca w którym mieszkasz poszłabym.
Koleżance będzie miło jak przyjdziesz i wybawisz się do rana, a nie jek zwiniesz się o 21 bo bedziesz zmęczona.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując