Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Clear Aligner - czy ktoś ma?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-02-28, 08:46   #1357
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Jakubb1 Pokaż wiadomość
Hej. Daje znać jak u mnie. W kooońcuuu.... Od 4 dni mam na górnym łuku aparat stały samoligaturujący Damon w wersji metalowej. Wcześniej bardzo chciałem w wersji estetycznej, ale mój ortodonta (ceniony za uczciwość) delikatnie mi odradził, że estetyczny jest bardziej awaryjny i jest w nim dłuższe leczenie średnio o pół roku. Były to dla mnie minusy nawet dużo bardziej znaczące niż te, że estetyk jest sporo droższy i potrafi się przebarwiać. A więc zaczynam swoją przygodę z aparatem i mam nadzieję, że w końcu pozbędę się wielkiego kompleksu który mam od wielu lat. Ważne jest dla mnie to, że aparat stały pracuje przez cały czas. Kilkanaście lat temu miałem taki wyjmowany i to była porażka. Pozdrawiam i dam znać w przyszłości jak z leczeniem.
Cześć, chyba trochę ubarwił Twój ortodonta. Moja ortodontka przyznała szczerze, że zdejmowanie aparatu estetycznego jest "drogą przez mękę" bo zwykłe metalowe zamki się po prostu odrywa (wiem, bo miałam wcześniej aparat metalowy) a estetyczne zamki się kruszą i trzeba to potem spiłowywać co znacznie wydłuża czas zdejmowania aparatu. Oczywiście po zdjęciu metalowego także się spiłowuje pozostały klej z zębów ale jest to nieporównywalnie mniej czasu.
Odniosę się do rewelacji Twojego lekarza:
estetyczny jest bardziej awaryjny - nieprawda, ani razu nie odkleił mi się żaden zamek, co miałoby być bardziej awaryjne od metalowego aparatu przecież to ta sama zasada?
jest w nim dłuższe leczenie średnio o pół roku - a z jakiego powodu niby? ja miałam przygotowane wyceny na metalowy i estetyczny aparat, czas leczenia taki sam w obu przypadkach, zdecydowałam się na estetyczny, w wyniku moich systematycznych wizyt czas leczenia będzie krótszy o pół roku. Nie rozumiem jak to, że kolor zamków jest biały(czy tam przezroczysty) miałby sprawić, że leczenie się wydłuża o pół roku? Bzdura
potrafi się przebarwiać - zamki miałyby się przebrawiać? Przebarwiają się gumki białe lub bezbarwne od jedzenia które jemu (np curry mocno przebarwia) ale nie zamki

Oj oszukał Cię trochę Twój "uczciwy" ortodonta ale najważniejsze, że jesteś zadowolony i zadbałeś o zęby
Ortodonci nie lubią aparatów estetycznych bo ich zdejmowanie to "pain in the ass" a tak poza tym ten aparat nie różni się niczym od metalowego poza wyglądem i ceną
Ja jestem bardzo zadowolona, że wizja dłuższego zdejmowania mnie nie wzruszyła i zdecydowałam się na estetyk. Wygląda dużo ładniej od metalowego który nosiłam lata temu, przy białym łuku i gumkach jest prawie niewidoczny, a o to mi chodziło
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując