Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tasiemiec - pomocy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-12-08, 13:42   #39
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

wiem że wiarygodność badań z kału to może góra 10 %, ale czy na podstawie tego badania dowiem się jakiego mam tasiemca ? chyba nie... Poza tym nigdy o takim badaniu nie słyszałam, gdzie je mogę sobie zrobić, potrzebne jest skierowanie, ile to kosztuje ? czy jak pójdę z tym do lekarza dostanę tabletki na receptę na tego tasiemca, wiarygodne jest to badanie ? interesowałam się badaniami z krwi aby wykryć pasożyty ale o tym nigdy nie słyszałam

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

ja nawet nie mam eozynofilii, takie badanie może tylko sugerować obecność pasożytów, jaki porządny lekarz na podstawie tego wypisze mi lekarstwa ? nie sądzę, pozostaje czekać 2 tygodnie na badanie histopatologiczne torbieli

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

na owsiki czy glistę większość lekarzy wypisuje na śłowo leki, nie jest konieczne bieganie po laboratoriach, ale jak się ma już tasiemca to na słowo nikt ci leków nie da, a mi już nie dobrze się robi od noszenia tych próbek, istny koszmar, bo w przeciwieństwie do innych chorób to tak na prawdę nigdy nie będzie wiadomo czy pozbyłam się tego czy też nie o ile w ogóle da się tego pozbyć, po prostu ogarnia mnie rozpacz
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując