Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-01-11, 20:59   #91
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88428431]Praga pln. bardzo się zmieniła i owszem są tam straszne rudery i meliny, z drugiej strony koleżanka, która mieszka tam od ponad 20 lat sobie chwali i nigdy nic strasznego, ani nawet złego jej nie spotkała, a mieszka w kamienicy na strasznym uboczu, gdzie już mogły by byc atrakcje. Także mnie w sumie bardziej odstrasza brak ogrzewania miejskiego i stan niektórych kamienic [emoji3] no i też zależy jaką część Pragi i która. Ta która teraz sprawdzałam jest nieco dalej tej najgorszej zulerni, standardowe bloki z lat 50-60? Plus nowe.

Mnie strasznie boli ten tramwaj na Wilanów bo kiedyś była tam kolejka, której pozostałości jeszcze są. Ktos bezsensownie też zaplanował wg mnie trasę tego tramwaju. Tj. rozumiem, że teraz to już się niewiele da zrobić, ale kurcze dlatego w miastach są potrzebni urbaniści. Wilanów mógłby być cudownie skomunikowany np. z metrem a jest jak jest.

Ja w sumie rozważam głównie lokalizację z w miarę dobrze rozwinięta komunikacja miejska, z której wykluczam w obecnym stanie pociągi, więc jakieś obrzeża jak np. Pyry albo daleka Białołęka bądź Wawer odpadają.

A co myślicie np. o Tarchominie, Bemowie, Ursusie?[/QUOTE]Tak, ostatnio oglądałam ciekawy reportaż, że był tam kiedyś tramwaj (czy ta kolejka) i została zlikwidowana chyba w latach 70 i dopiero po 50 latach naprawiają ten błąd [emoji16]

Jak dla mnie Bemowo gdzieś przy stacji metra mogłoby być spoko, sama trochę rozważam, tyle że to takie blokowisko, mało zieleni i miejsc żeby pojeździć na rowerze, no i daleko do Wisły. Jedynie okolice fortu fajne, ale tam z kolei daleko do metra.
Ursus jeszcze większe blokowisko, a Tarchomin za daleko, słaby dojazd, najpierw trzeba dojechać do metra Młociny i dopiero gdzieś dalej metrem. Ja myślę właśnie o okolicach metra Młociny na Bielanach, tam jest cudnie, chociaz też trochę martwią mnie dojazdy. Chyba najlepiej skomunikowany jest jednak Ursynów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując