Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co myślicie o swoim wyglądzie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-05-21, 19:12   #10
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Co myślicie o swoim wyglądzie?

[1=f9198a393f2df7eb4637959 fdc0e8881846092b4_5fa09d9 58024f;87868206]Czesc,

Zastanawia mnie to, jak ocenia się swój wygląd. Znam dużo kobiet, które myślą o sobie jako ładne dziewczyny, ale są bardzo (albo poniżej) przeciętne (tu obiektywnie mówiąc). Ostatnio jedna z wizażanek gdzieś podała swój login na instagramie. Czytając jej posty, opisywała siebie jako kobietę z bardzo dużym powodzeniem u facetów, piękną itp. Gdy weszłam na jej instagrama, zobaczyłam bardzo (a nawet mniej) przeciętną dziewczynę i zastanawiam się, skąd się to bierze. Czy ludzie oceniają siebie za bardziej atrakcyjnych niż są w rzeczywistości?
Bardzo często spotykam to u dziewczyn.[/QUOTE]

Uważam swój wygląd za ładny. Jedna rzecz mi się w nim nie podoba, ale nie wynika ona z mojej natury, tylko z choroby.
Wiele kobiet jest ładnych. Tylko gdy o siebie nie dbają, ich piękno się nie uwydatnia. Mężczyzn też się to tyczy. Wielu ludzi jest według mnie nieoszlifowanymi diamentami.
Nie myślę o swoim wyglądzie przez pryzmat powodzenia u facetów.
Niemniej jednak prawdą jest, że psychika człowieka jest plastyczna i gdy często słyszy, zwłaszcza w młodości, że w jego aparycji wszystko jest tak/coś jest nie tak, może w to tak uwierzyć, że podświadomie ta wiara w opinie innych przeobrazi się w jego zdanie o samym sobie.
Przeciętne z wyglądu kobiety mogą mieć jak najbardziej powodzenie u facetów. Mogą ich do siebie przekonywać czymś innym, mogą być z facetami, którzy uważają je za urodziwe lub z facetami, dla których wygląd nie ma znaczenia.
Oprócz wyglądu są inne czynniki definiujące jak odbieramy zmysłami człowieka. Jest taka youtuberka, która, gdy ją widzę na zdjęciu, wydaje mi się bardzo nieładna, ale gdy włączę filmik i widzę jej ruchy, zachowanie, słyszę jej głos i jego ton, i tak dalej, jednak myślę sobie, że jest ładna. A poza tym nie wszyscy są fotogeniczni.

Edytowane przez Swietusia
Czas edycji: 2020-05-21 o 19:14
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując