Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kompleks pochodzenia ze wsi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-16, 20:56   #10
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Kompleks pochodzenia ze wsi

Cytat:
Napisane przez kompleksowa22 Pokaż wiadomość
Witam, jestem mloda osoba pochodzaca z niewielkiej miejscowości kilka kilometrow od sredniej wielkości miasta. Od jakiegoś czasu przeprowadziłam się do Warszawy i odczuwam coś na ksztakt kompleksu.Moi rodzice maja gospodarstwo sredniej wielkości, plus mama pracuje na etacie w biurze. Mamy krowy,kury i ziemię.
Nigdy nie miałam z tym problemu, ale trafiam w pracy na ludzi z zupełnie innych srodowisk, np. weganka , która uważa ,ze zwierzat nie należy hodowac, jesc i szuka tylko afer u uważa,ze wszystko to zło. Niektórzy nawet nie widzieli zwierzat hodowlanych ani nie maja rodziny na wsi. W sumie nie mowie dokładnie skad jestem, tylko,ze to miasto obok , bo i tak nic nikomu nie powie nazwa malej miejscowości.Ale zaczynam się zle czuc z tym, ze mało o sobie mowie, się nie otwieram. Bo tak naprawdę nie mam się czego wstydzić, bo rodzice ciężko pracują na utrzymanie, uczciwie, nie biora nic za darmo. Tylko ludzie mysla często ,ze wieś to zacofanie, slysze jakies opinie albo ze to tak dobrze, na wsi, albo ,ze tam zacofanie itd. Ogolnie mam zanizona samoocenę, fobie spoleczna i w ogole nerwice. Zdaje sobie sprawę, ze moje myslenie jest zniekształcone, ale nie wiem jak sobie poradzić. Wiadomo,ze nie musze mowic o sobie ludziom myslacym stereotypowo, oceniającym ale zle się czuje ,ze się wstydzę siebie. Rozumiem , ze można się wstydzić patologii, ale tu nic zlego nie ma. Wiem,ze to niedojrzale i głupie ale mnie to paralizuje..ale mam nadzieje,ze mnie zrozumiecie, każdy ma jakies kompleksy....Może ktoś miał podobnie? Nie wiem jak sobie radzic?
I się przelamac, nic nie mowie o sobie prawie, bo nie chce slyszec zbyt osoboistych pytan...
Ja bardzo boje się oceny innych.
Nie masz się czego wstydzić! Dziewczyno! Musisz nauczyć się pewności siebie, a jeżeli komuś nie pasuje Twoje pochodzenie czy to czym się zajmują Twoi rodzice to niech spada, nie zwracaj uwagi na takich ludzi.
Ja jestem ze wsi, teraz mieszkam w mieście i zawsze wszystkim powtarzam, że jestem ze wsi i najlepsze co mi się trafiło to dzieciństwo na wsi w górach, mieszkanie w domku pod lasem, kontakt z przyrodą, możliwość wypadów na weekend na wieś do rodziców, swój ogródek, swoje warzywa. Jak byłam dzieckiem to moi dziadkowie mieli gospodarstwo (świnki, kozy, krowy i ptactwo wszelkie ) i chętnie o tym opowiadam i miło to wspominam. Ja kocham tam wracać i jestem szczęśliwa, że to część mojego ,,świata".
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując