Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kompleks pochodzenia ze wsi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-16, 23:14   #14
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Kompleks pochodzenia ze wsi

No jak ja bym pracowała z fanatyczną weganką, to też miała opory powiedzieć jej o tym, że moi rodzice hodują i zabijają zwierzęta

Cytat:
Napisane przez kompleksowa22 Pokaż wiadomość
Ogolnie mam zanizona samoocenę, fobie spoleczna i w ogole nerwice. Zdaje sobie sprawę, ze moje myslenie jest zniekształcone, ale nie wiem jak sobie poradzić. Wiadomo,ze nie musze mowic o sobie ludziom myslacym stereotypowo, oceniającym ale zle się czuje ,ze się wstydzę siebie. Rozumiem , ze można się wstydzić patologii, ale tu nic zlego nie ma. Wiem,ze to niedojrzale i głupie ale mnie to paralizuje..ale mam nadzieje,ze mnie zrozumiecie, każdy ma jakies kompleksy....Może ktoś miał podobnie? Nie wiem jak sobie radzic?
I się przelamac, nic nie mowie o sobie prawie, bo nie chce slyszec zbyt osoboistych pytan...
Ja bardzo boje się oceny innych.
Rozwiązanie takich problemów jest dosyć proste - psychoterapia!
Sama chodzę i bardzo polecam.

Tylko z dostępem do psychoterapeutów to w Polsce jest kiepsko. Warto spróbować na NFZ, ale tam są bardzo długie, roczne kolejki, co może być bardzo frustrujące.
Z kolei jak ja chodzę prywatnie właśnie w Wawie to płacę 130 zł/h, a sesje mam raz na tydzień... Nadal uważam, że zdecydowanie warto i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki, no ale dla ludzi z cienkim budżetem taka kwota może być nie do przeskoczenia - wtedy zostaje NFZ.
Można też poszukać niepełnopłatnych/tańszych terapii albo poszukać terapeuty w rodzinnym mieście, bo może być taniej.

Bardzo polecam stronę Szukam Terapeuty:
https://szukamterapeuty.pl/
Można sobie wyszukać psychoterapeutę po lokalizacji oraz problemach, jakie mamy - wszyscy na tej stronie są certyfikowani i z superwizją, co jest o tyle ważne, że zawód psychoterapeuty (ani psychologa) nie jest w PL uregulowany prawnie, więc teoretycznie takie usługi może świadczyć każdy, można więc trafić na szarlatana i zmarnować pieniądze, a na tej stronie są tylko osoby, które mają do prowadzenia psychoterapii odpowiednie kwalifikacje (ukończyły szkołę psychoterapii i ich postępy nadzorowane są przez osobę z zewnątrz), na ogół też duże doświadczenie i dobre opinie pacjentów. Moja psychoterapeutka znaleziona właśnie na tej stronie jest przesuper - bardzo pomaga mi m.in. właśnie z tym, jak nie przejmować się krytyką innych ludzi, nie bać się oceny innych... Kiedyś miałam z tym bardzo duży problem, a już jest o nieba lepiej Tak więc można takie rzeczy w sobie zmienić, tylko w zależności od skali i ilości problemów taka terapia może potrwać wiele miesięcy (jak odchudzanie ) z czym też trzeba się liczyć

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2019-10-16 o 23:20
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując