Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-15, 16:47   #4981
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88208037]
Hej. A w jakiej branży szukasz? Może warto powysyłać cv ot tak, z zagajeniem o ew. poszukiwaniu pracowników? Może szukają, a nie wystawiają ogłoszenia albo może jeszcze nie piszą, że szukają?
[/QUOTE]

Hej. Z wykształcenia jestem biologiem sądowym (robiłam z tego magistra), a licencjat z biologii stosowanej. Kompletnie nie interesuje mnie praca jako nauczyciel, nie planuję robić przygotowania pedagogicznego. Szukam pracy w instytutach, laboratoriach, a nawet wysyłam CV po prostu do rejestracji w przychodniach i placówkach z gabinetami lekarskimi. Żeby od czegoś zacząć. Wydaje mi się, że praca na rejestracji nie jest wymagająca pod względem wielu godzin nauki, raczej większość osób jest się w stanie nauczyć danego systemu i obsługi pacjenta. No, ale co z tego jak nikt nie dzwoni?
Wysłałam kilka e-maili mimo, że nie szukali nikogo. Też cisza. Miałam poroznosić CV starym sposobem, ale nie chcę krzywych spojrzeń, że łażę jak koronawirus.. nie mam już pomysłu. A mój charakter też mi nie pomaga - nie lubię się prosić i pchać po trupach do celu.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja też wysyłam mało CV bo nie bardzo mam gdzie (powoli dobijam do 200 wysłanych ale w ciągu 7 miesięcy), niby miasto powyżej 500tys a w moich oczach sytuacja wygląda tak jak napisalas + IT + branże wymienione w artykule podlinkowanym przez gypsy heart
Ogólnie jak czytam artykuły o szukaniu pracy czy też czasem posty na wizazu (ostatnio mi sie taka wypowiedź rzuciła ale nie w tym wątku) gdzie ktos pisze że wysyła nawet 100-200 CV dziennie to zastanawiam sie jak to mozliwe? To gdzie on tej pracy szuka i jakiej? Gdziekolwiek, jakiejkolwiek? A jesli nawet to pojawia się dziennie 100 ogłoszeń "neutralnych" do których "sie pasuje"? Nie wierzę.
Zarejestruj się w UP to nic strasznego czy upokarzającego jesli masz tego typu obawy a przynajmniej będziesz mieć ubezpieczenie (jesli nie masz) lub może byc to jakis plusik dla ewentualnego pracodawcy bo chyba jest opcja dostania pieniędzy jesli zatrudnia się kogoś zarejestrowanego jako bezrobotny.
Ja mieszkam w mieście ok. 350 tys. z opinii wiem, że tutaj zawsze było trudno znaleźć pracę, a przez pandemię zrobiło się jeszcze gorzej. Martwię się, że im dłużej będzie od moich studiów tym jeszcze ciężej, żeby ktoś mnie zatrudnił..
No nie? właśnie nie wiem jak to możliwe, w moim mieście średnio z 30 ofert się pojawia dziennie, głównie jakieś ,,pierdoły'' (oceniam pod moim kątem). Załamuje mnie to, że ta koleżanka co po znajomości pracę znalazła wysyłała około 15 CV dziennie (dla mnie to nadal dużo), ogólnie szukała pracy 3 miesiące a i tak dostała po znajomości, nie mówiąc już o tym, że miała gdzie te CV wysyłać bo jest po finansach i rachunkowości, a często widzę oferty do jakiś biur rozliczeniowych, pomoc księgowej, biuro rozrachunków i windykacji itd.
Tak zrobię. Poczekam do końca miesiąca i się po prostu zarejestruje. Wszystko można internetowo załatwić, więc co mi szkodzi.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora