Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-08-10, 10:57   #3829
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Powoli zaczęłam rozglądać się za nowym telefonem, bo moj Samsung Galaxy J5 ( 2015)bardzo mnie juz denerwuje. Nigdy nie kupowalam flagowcow, tylko telefony nisko/sredniobudzetowe i to byl chyba błąd.

Mogę poczekać jeszcze max do konca roku (ale nie woem czy to cenowo cos sie zmieni na lepiej)

Czego oczekuję?

-plynnosci dzialania

-dobrej baterii

- duzo pamieci ( tyle ze tez bez przesady,mowa tu o przesiadce z j5, gdzie bylo ledwie 1.5 Ramu) po prostu kilka aplikacji spolecznosciowych -FB, GG,Messenger pare aplikacji sieciowek odziezowych, miejsce na zdjecia i troche muzyki na wypadek gdybym moze zapomniala mp4 i to wszystko)

-dobrego plynnego przegladania internetu ( bo telefon to jednak moje glowne zrodlo korzystania z internetu obecnie)

- dobrego aparatu ( przy czym mam tu na mysli naprawde dobry aparat,chce by zdjecia nadawaly sie do wydruku do albumu np z wakacji, taka " lustrzanka w telefonie"- choc wiem, ze to naciagane stwiwrdzenie, ale tak po prostu chcialabym by mozliwie bylo jak najbardziej na tip top )

W gry nie gram. Z GPS praktycznie nie korzystam. Dual sim moze byc ale nie musi. Selfie i filmy incydentalnie( ale wolalabym by wychodzily znosne, przy telefonie za grubsza gotowke). Muzyki slucham raczej na swojej mp4.

Waham się między:

Huawei p 20 pro-w glowie mi zawrocil ten podobno swietny aparat takze w trybie nocnym.

Tylko podobno slabo jest z selfie, ale czy to slabo nie jest i tak duza przesiadka na plus z przedniej kamery j 5?

-Samsung Galaxy S9plus.ciezko jest mi ocenic czy zdjecia naprawde sa zauwazalnie gorsze od p 20 pro, bo jak przegladam strony internetowe, to opinie jak i zdjecia przykladowe wychodza roznie, na minus tez mniejsza bateria i czytnik linii z tylu. choc wizualnie bardziej odpowiada mi wlasnie Samsung. Samsung ma mini jacka to znowu jest jakis plus. I chyba ma lepsze kolory wyswietlacz,ale znow ta calkowita bezramkowosc,moze byc dla mnie ciezka w uzytku.Nie woem tez jak z ta nakladla Huaweia czy idzie szybko sie przyzwyczaisc-niektorzy chwala niektorzy narzekaja. Za jakis czas a wejsc tez Mate 20 pro, ale pewnie cena bedzie kosmiczna. Prosilabym o jakies wskazowki. W jakim sklepie internetowym mozna kupowac bez obaw o ew opieszalosc w rozpatrywaniu reklamacji? Znalazlam kilka sklepow gdzie ceny sa atrakcyjne.( nie wiem czy moge tu podac ich przyklady? )Czy lepiej dorzucic te 800 zl wiecej i kupic w jakies sieciowce rtv agd stacjonarnie?
Obecnie te dwa tepefony prawie zrownaly sie cenowo.
Czy myslicie, zee ceny do listopada max do grudnia moga jakos spasc wiecej niz o 2 stowki?
Zaznaczam ze biore pod uwage tylko HUAWEI i Samsung. Proszę o jakies rady.
Czy jakosc wykonania flagowcow Samsubg jest lepsza niz Huawei? Nigdy nie mialam do czynienia z telefonami tej drugiej marki.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2018-08-15 o 06:03
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując