Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-22, 21:06   #2349
joannieel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 20
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej dziewczyny! Mam pytanie odnośnie mojego leczenia. Od x lat wypadają mi wlosy, przeszłam już przez niektóre terapie.. od suplementów, przez wcierki, tabletki anty... No i właśnie, aktualnie jestem po 4 miesiącach łykania spiro w dawce 50mg, międzyczasie wcieralam wcierke z alfatradiolem, odrost mam ale włosy wypadają mi dalej, jest lepiej ale lecą. Po ostatniej wizycie u dermatologa, po badaniu skory głowy, przepisano mi fin (5mg przez miesiąc, później 1/2 tab) i tutaj nasuwa mi się pytanie. Po pytaniu pani doktor o możliwe skutki uboczne odpowiedziała ze kobiety ich nie odczuwają ponieważ nie maja prostaty.. jednak ja mam wątpliwości i się waham. Na spiro nie narzekam, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych (poza lekkim cellulitem na pośladkach). Anty odstawiłam z powodu bólu nog i wydaje mi się ze podczas brania popadałam w depresje (potrafiłam płakać bez powodu). Boje się efektów ubocznych finasterydu, czy ktoś może mi odpowiedzieć jak jest/może faktycznie być? Mam świadomość ze po odstawieniu leków włosy mogą mi poleciec lawinowo. Oprócz fina, dostałam tez oczywiście minoxidyl i jego tez boje się jak ognia. Jak myślicie, czy warto eksperymentować czy po prostu zostać przy samym spiro? Ogólnie zastanawiam się nad powrotem do słabszych tabletek anty ze względu na nieregularna miesiączkę (co chwile plamie), byle by ja wyrównać bo jednak jest to uciążliwe..

Mam obawy, chciałabym żeby było lepiej, ale nie chce tez zepsuć tego co udało mi się wywalczyć..

Włosy już mam przerzedzone, w porównaniu co było kiedyś.. Jak patrzę na zdjęcia to płakać mi się chce, już w żartach mówię ze kiedyś kupię sobie perukę. Śmieje się, ale naprawdę może tak być za x lat. Jeżeli, któraś z was chciałaby się podzielić swoją opinia, byłabym wdzięczna. Dziękuje!



PS. Panel hormonow mam zrobiony dość dokładnie, według lekarzy nie są one przyczyna mojego wypadania zostaje wiec tylko nadwrażliwość dht.
joannieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując