Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brak perspektyw na wspólne życie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-06-28, 17:07   #459
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
to zrób swoją listę przeciętnych miesięcznych kosmetyków bo ja uważam podobnie do ciebie, że jestem zadbana ale nie wyfiokowana tylko no ale jednak kupię ten balsam dla nawilżenia bo lubię a przecież wiadomo że nie ma obowiązku go używać.



farba do włosów 24 z 33 (druga cena jest regularna)
puder w kamieniu ze 4 cm2 hipoalergenic cena regularna 24 zł, pierwszy raz po roku czy 2 udało mi się wyhaczyć na niego promkę 16 zł
butelka szamponu w drogerii to może być 5 zł może i 25 zł, ja kupuję za 8 zł płyn do kąpieli ziaja, jeśli nie to to lubię np. płyny z isany po 3-4 zł bo podoba mi się jak pachną

gdy używałam wosku w plastrach (od niedawna używam płynnego) to jakieś 5 zł miesięcznie
krem z filtrem powiedzmy że 10 msc
podpaski i tampony niech będzie 5-10 miesięcznie
pasta do zębów 15 z 24
kremik do stóp 5 zł
deo 7 zł z 9/10



doszłam do jakichś 100 zł (ceny promocyjne wyjątek ten puder) dalej wymieniac mi się nie chce. gdzie tu masz jakieś guczi i wielce zbytki?
Nie mam teraz czasu robić listy, może wieczorem na to zerknę. I nie uważam że to zbytki, ja po prostu części tych produktów, które wymieniłaś nie uzupełniam co miesiąc, bo nie mam takiej potrzeby. Używam depilatora, ewentualnie wosku, ale tylko w czasie letnim. Szampon starcza mi na dłużej niż miesiąc, podobnie puder, dezodorant w sztyfcie również nie kończy mi się co miesiąc.

Mniejsza z tym tak naprawdę, bo ja się na temat kosmetyków nawet nie wypowiadałam, bo nie zwróciłam na to uwagi. Sama jak już napisałam wrzucam chemię i higienę pod inną kategorię więc nawet nie wiem dokładnie ile mnie to miesięcznie wynosi. A kolorówki nie kupuję co miesiąc, a już na pewno nie w kwotach kilkuset złotowych.

W kwestii oszczędzania głównie wzięłabym pod uwagę garderobę. Nie widzę naprawdę konieczności kupowania ciuchów co miesiąc. Ani w moim środowisku, gdzie ludzie zarabiają zdecydowanie mniej niż 11 tys. i musząc się liczyć z o wiele pilniejszymi wydatkami, też co miesiąc nie chodzą na shopping i jakoś nie wyglądają jak bezdomni, też nie zauważam takiej potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora