Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brak perspektyw na wspólne życie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-06-28, 17:29   #464
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie chce mi się czytać całej dyskusji, ale... jak można przez miesiąc nie kupić szamponu ani żelu pod prysznic (alternatywnie mydła) przez miesiąc!? Kupujesz litrowe butle czy rozcieńczasz 1:10 z wodą?
Oczywiście, że rozcieńczam. Nie leję szamponu bezpośrednio na skórę głowy, tak jak nie wylewam na siebie żelu, tylko używam gąbki do mycia. Ekonomicznie i z korzyścią dla środowiska. Proporcji Ci nie podam bo nie używam miarek przy codziennej toalecie

Nie wiem czy na wizażu czy na jakimś blogu kosmetycznym nauczyłam się rozrabiać niewielką ilość szamponu z wodą w osobnym pojemniczku,tak by właśnie nie marnotrawić. Działa znakomicie. Na pewno zależy od rodzaju szamponu, ale u mnie się sprawdza dobrze.

Teraz to już właściwie nie wiem jak to będzie, bo testuję kostkę do włosów i mydło do ciała zamiast żelu, być może przy tym pozostanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
tylko chodzi o to że przy codziennym używaniu jakiegoś kosmetyku nie ma siły żeby ileś ml starczyło ci na ileś dłużej niż przeciętnie. Owszem jeden użyje skromniejszej ilości drugi ma gest i chluśnie ale raczej skupiłabym się na takich zwykłych nie ekstremalnych w żadną stronę ilościach.

Wiadomo że można np. użyć antidralu co jakiś czas i nie użyć deo i też ta proporcja się zmienia.

I np. rozcinanie tubek tez ma znaczenie bo dzięki temu można jeszcze sporo kosmetyku pozyskać.
tak jak nie ma siły że głupie waciki do demakijażu schodzą tak samo jeśli codziennie się malujesz to korektory podkłady no wszystko leci i tyle.

Nie wiadomo ile jej w tym budżecie na to co traktujecie jako fanaberię zostaje i czy faktycznie znacie z detalami ile kto co miesiąc wydaje na ciuchy. Bo nie każdy chodzi tylko w tiszertach za 15 zł, nie wiesz co ile ktoś sobie kupi zwykłą sukienkę taką za kilkadziesiąt zł nie kilkaset czy to jest co 3 tyg czy co 3 msce. W takie wydatki wliczają się także bielizna (staniki się niszczą, druty wyłażą skarpetki przecierają, majtki też stają się znoszone, a ponczochy czy rajtki drą).

Jak dla mnie wypadałoby podejść do tematu szczerze bo chyba trochę brakło zwracania uwagi na detale.
Poza tym autorka zdaje się opisała swoje wydatki jako pary, to co facet sobie pary gaci choćby w lidlu nie kupi jak mu się zedrą?
No ja założyłam że podaje kwoty na osobę a nie na parę, dlatego że sama mojemu nie liczę ile miesięcznie wydaje na szampon czy majtki. Nie wiem tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-06-28 o 17:27
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora