Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - fanki wearmedicine/Medicine
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-07-07, 18:05   #43
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: fanki wearmedicine/Medicine

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dziękuję za ten cytat przepisu Wydrukuję go sobie, jak będę szła do sklepu, żeby nie mogli mnie zbyć.


A mam takie pytanie.
Jest również przepis, który mówi o tym, że w przypadku gdy sklep nie da odpowiedzi na reklamację w ciągu 2 tygodni, jest ona z automatu rozpatrzona na korzyść klienta.
Jeśli Medicine mi nie da znać w ciągu 2 tygodni (zauważyłam, że niektóre sklepu tak robią, że nie fatygują się z wysłaniem informacji o uznaniu reklamacji), to jak mogę potraktować moje pozytywne rozpatrzenie reklamacji? Na mojej reklamacji jako "oczekiwania klienta" było wpisane "zwrot gotówki". Czy w takim przypadku pozytywnie rozpatrzona reklamacja tyczy sie również tego zapisu? Mogę liczyć od razu na zwrot gotówki czy to nie ma nic do rzeczy?
Ten przepis dotyczy UZNANIA reklamacji, a nie wyboru uprawnien wynikajacych z rekojmi (wymiana, odstapienie od umowy). Bo przeciez reklamacja tez moze nie byc uznana. A Twoja juz jest, wiec ten zapis nie ma odniesienia do Twojej sytuacji.

Odnoszac sie do Twojej sytuacji - to nie ma nic do rzeczy, bo jest to ograniczenie, ktore podkreslilam w poprzednim poscie (niezwloczna wymiana na rzecz wolna od wad). To ograniczenie jest zniesione jezeli ta wymieniona rzecz tez bedzie wadliwa. Dopiero wtedy bedziesz mogla odstapic od umowy i zadac zwrotu gotowki.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując