Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-24, 14:17   #11
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Ja do mycia twarzy używam mydła aleppo (albo się je kocha, albo nienawidzi - ja kocham). Peelingów mechanicznych już od dawna nie używam, według mnie problem z zaskornikami zamkniętymi jest spowodowany właśnie złym oczyszczaniem, peelingami mechanicznymi oraz złym makijażem.

Jak mam ochotę na głębsze oczyszczenie, to masuję twarz mydłem aleppo z wacikiem lub ściereczką z mikrofibry. Dodatkowo polecam czyste glinki - nie mieszanki z drogerii, a glinkę w proszku (zielona, biała, błoto z morza martwego - organique ma je w ofercie).

Jeżeli chodzi o makijaż i pielęgnację - minimalizm jest najlepszy. Co za krem rozswietlajacy stosujesz? I jaki bb? Z moich doświadczeń wynika, że to właśnie takie kosmetyki mogą powodować wysyp zaskórników na policzkach.

Moja pielęgnacja ogranicza się do mydła aleppo, kremów z kwasem raz na jakiś czas + w razie potrzeby krem nawilżający (LRP Toleriane Ultra). Makijaż ograniczyłam do korektora i w końcu mam całkowicie gładką skórę.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując