Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Automatyka i robotyka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-21, 21:58   #22
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Automatyka i robotyka

Cytat:
Napisane przez czarnazolc Pokaż wiadomość
Troche zabrzmiało to tak jakby osoba po liceum nie mogła iść na politechnike Rozumiem, że to nie o to chodziło, ale jednak.
W pierwotnym zamyśle nie o to mi chodziło, ale po przeczytaniu Twojego posta muszę przyznać, że w sumie to też miałam na myśli Uważam, że ogólne niezadowolenie ze studiów, jakie wynosi ze sobą po ich ukończeniu 80% studentów, wynika właśnie z tego, że podejmują je zaraz po liceum - nie podejmując wcześniej jakiejkolwiek pracy ani nie mając pasji, w ramach której realizowaliby jakieś konkretne projekty lub podejmowali aktywności, które dałyby im jakieś doświadczenia; przez to nie mają rozeznania w swoich predyspozycjach (zawodowych) ani preferencjach (bo skąd?), nie potrafią też określić ani swoich słabych stron (więc nie pracują nad nimi), ani tych mocnych (więc nie potrafią ich użyć ani odpowiednio uwypuklić w CV); skutek jest taki, że na rynku pracy lądują zupełnie nieopierzeni, nieprzygotowani, z poczuciem, że zmarnowali 5 lat swojego życia na nieprzydatne do niczego studia.
Cytat:
Napisane przez czarnazolc Pokaż wiadomość
Poprzeglądałam kiedyś jakie są przedmioty na danej uczelni. Zobaczyłam jakie dokładnie tam będą tematy (oczywiście większość przedmiotów musiałam konsultować z google ) ale ostatecznie mi się spodobało.
Spodobała mi się 'teoria'.
Takie przeglądanie nie dało i nie da Ci NIC. 99% przedmiotów akademickich w praktyce, w realizacji wygląda zupełnie inaczej, niż można by to wywnioskować z ich nazwy. Co innego, gdybyś np. spróbowała zrealizować zadanie laboratoryjne czy rozwiązać przykładowy egzamin, ale dostęp do tego typu materiałów zyskasz dopiero na studiach, chyba, że porządnie i sprytnie poszukasz w sieci i uda Ci się znaleźć uczelnianie materiały udostęnione przez jakąś dobrą duszę (vide me ).
Cytat:
Napisane przez czarnazolc Pokaż wiadomość
Póki co nie wiem jak miałabym się zabrać za bawienie się w automatykę
Poza nauką c++ nie wiem co mogłabym sama zrobić. Wziąć te książki które wcześniej tam zostały wypisane i je przejrzeć? Jedną przejrzałam i były tam jakieś wzory, zadania. Coś co widze pierwszy raz na oczy
A jak myślisz, po co je podawałam?

Ośla łączka to DARMOWY KURS dla elektrotechników. Bez elektrotechniki nie zbudujesz robota, jak pisałam wcześniej. Albo ogarniesz to, co jest w tej książce (a jest pisane naprawdę przystępnie, tak, by każdy ogarnął - na forach elektrotechnicznych wszyscy zaawansowani polecają właśnie ten kurs początkującym) albo pożegnaj się ze studiami, które sobie wymyśliłaś, bo będziesz pasować do nich jak pięść do nosa (skoro tak podstawowe rzeczy Cię przerosną). Ja na laboratoriach z informatyki budowałam układy właśnie na takich prototypowych płytkach stykowych, jakie są w tej książce na zdjęciach.

No i ofc ćwiczenia praktyczne to podstawa (abyś mogła ocenić, czy poradzisz sobie na studiach "robotycznych"), więc będziesz musiała kupić materiały, takie jakie są podane w łączce, ze strony, którą Ci podałam (widzisz, wszystko na tacy a mimo to nie umiesz z tego skorzystać - shame on you ) ale powiem Ci, że to groszowe sprawy (zestaw do pierwszego ćwiczenia wyniósł mnie 50 zł, z czego ponad 20 zł to koszt płytki stykowej i zworek do niej - podejrzewam, że za jedną wizytę korepetytora zapłacisz więcej ).

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Jako nie-technik wtrącę swoje Tak jest na większości studiów, niezależnie od szufladki, do której się je wsadzi.
Cóż, jako osoba ze studiów tylko technicznych nie miałam odwagi tak uogólnić, ale cieszy mnie, że potwierdzasz trafność i uniwersalność mojej obserwacji

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-10-21 o 22:02
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując