Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wypryski a odwodniona cera.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-09-15, 21:03   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Kochane wizażystki, pomocy!!!!

Dokładnie tak kochana Youare
Mam tez 26 lat i jak coś mi sie wykluje na paszczy to ina broda nieszczęsna! U mnie to stres głownie, oraz dieta - musze unikać złożownych węglowodanów i wysokoprzetworzonej żywności niestety! Oczywiście nie zawsze mi się to udaje ale się bardzo staram
Wyleczyłam sobie ostatnio brodę po męczącej kuracji. Z moich doswiadczeń - jesli masz coś grubego i podskórnego to obawiam się ze bedzie trzeba to zwalczyć antybiotykiem, a lepiej żeby ci lekarz dobrał właściwy - choć w sumie chyba juz prawie wszystko można kupić bez recepty...
Przemywaj buzię czymś hiperłagodnym, najlepiej nie do tłustej cery, tylko wrażliwej. Tonik bezalkoholowy koniecznie. Na noc - kremy z kwasami rzecz jasna.
Polecam wszystkim maniakalnie rzeczy z nadtlenkiem benzoilu, mój ukochany Brevoxyl - smaruje nic brodę codziennie rano, świetnie się wchłania, działa łagodnie acz diablo skutecznie. Smaruję nim brodę ciągle, zapobiegawczo, nic nowego się nie robi, a małe blizenki - ja mam dwie - znikają. Do mycia też mam ultradelikatna emulsję z apteki z nadtlenkiem benzoilu - Lubexyl - i polecam to wszystkim, bo jest o niebo mniej drazniaca od wszystkich żeli do mycia twarzy, jestem nią zachwycona a kosztuje ok 25 zł w aptece.
Jesli masz ropne wypryski albo co gorsza cysty musisz sięgnąć po coś mocnego - Brevoxyl to sobie z tym raczej nie poradzi (choć nie próbowałam). Ja od jakiegoś czasu stosuję pochodne wit A - bałam się jak diabli... nasłuchałam się horrorów o maści retin a... próbowałam kiedyś differin ale ten mnie mocno uczulił, o dziwio, choć niby jest najlagodniejszy. Samrowałam bródkę Izotrexinem, to połączenie retinoidu + antybiotyk. Działa skuteczniej od samego antybiotyku, bo skóra się tak szybko nie przyzwyczaja.
Musisz się udać do lekarza, jesli masz podskórne cysty to dostaniesz pewnei antybiotyk do smarowania z erytromycyna lub clindamycyna (Dalacin T, Davercin, Clindacne, Zineryt), pouzywasz przez jakies czas - pewnie kilka tygodni bo potem skóra sie przyzwyczaja. Jak podleczysz skórę polecam brevoxyl.
Zwróć uwage czy nie dotykasz jakoś brody czesciej niez innych cześci twarzy...
Jesli nie masz zbyt wiele potworków na brodzie mozesz spróbować te grubasy wyciagnąć do wierzchu okładami z ciepłej sody oczyszczonej bądź maści ichtiolowej.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując