Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ekstrakty
Wątek: Ekstrakty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-27, 15:37   #47
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
IlonaP dzieki, wlasnie na BU wyczytalam ze dla olejkow pelni funkcje konserwujaca. Ale skoro ma wlasciwosci antyseptyczne oraz antyoksydacyjne to chyba na skore rowniez bedzie dzialac wymiatajac wolne rodniki? Poprawcie mnie jesli sie myle

Przeczytalam rowniez sklad mojego olejku do masazu rozgrzewajacego oraz na obolale miesnie i sklad jest nastepujacy:
helianthus annuus, rosmarinus officinalis, glycine soja, tocopherol, lecithin, ascorbylpalmitate, glyceryl stereate, glyceryl oleate, citric acid.

Olejek faktycznie rozgrzewa i bosko pachnie rozmarynem. Na mazidlach z kolei pisze ze uzywa sie w minimalnych stezeniach a w moim olejku jest na 2gim miejscu. To jak to wlasciwie jest?
tutaj jest prawdopodobnie macerat rozmarynowy na oleju słonecznikowym - to zdecydowanie inny produkt
Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Muszę zadać to pytanie, bo gnębi mnie od jakiegoś czasu. Czy do gotowej maseczki mango z BU mogę dodać trochę ekstraktu z granatu?
Chciałabym wypróbować, ale się boję, bo to moje pierwsze podrygi mazidłowe
owszem, możesz

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Widzę ,że są szanse na reaktywację wątku.
W takim razie podzielę się swoimi uwagami nt. ekstraktów.
Używam ich już od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc brakuje mi systematyczności więc efekty trudno mi ocenić. Poza jednym wyjątkiem . Od około 3 mcy używam nadupnego serum z ekstraktem puerh. No i widzę efekty. Cellulitu prawie nie ma. Nic tak do tej pory na mnie nie podziałało.Minus jest tylko taki ,że strasznie śmierdzi, więc tylko na noc. Nie pytajcie o przepis to są to bardzo spontaniczne formulacje. Mieszam z jakimś balsamem lub mleczkiem i tyle.

I uwaga na połączenie ekstraktu z zielonej herbaty i mleczek roślinnych bo herbata je ścina.
I jeszcze jedno , jeśli chcecie mieszać ekstrakty z kremami to polecam najpierw sprawdzić na malutkiej ilości czy się rozpuszczą . Ostatnio załatwiłam sobie krem ekstraktem z pestek winogron.Mam krem w kropki...
fakt, winogron średnio się rozpuszcza

mnie z kolei przypadł bardzo do gustu banan - cudnie nawilża, zmiękcza i odżywia skórę
zazwyczaj mieszam go z mango albo z granatem
i trzeba się pilnować, żeby wszystkiego nie zlizać
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując